Pin Kodu Açma ve Kapatma Nasıl Yapılır? Açılışta Pin Kodu Sormayı Kapatma!

Akıllı telefon açıldığında SIM kilidinin kaldırılabilmesi için PİN kodu girmeniz gerekmektedir. iPhone ayarlar sekmesinden pin kodunuzu değiştirebilir, sim kilidini açıp kapatabilirsiniz.

Pin Kodu Açma ve Kapatma Nasıl Yapılır? Açılışta Pin Kodu Sormayı Kapatma!

Telefonunuzu yeniden başlattığınızda SIM kart kilidinin kaldırılabilmesi için 4 haneli PIN kodunu girmeniz gerekmektedir. Hattı kullanmaya başladığınız esnada belirlediğiniz ve değiştirebileceğiniz PIN kodunuzu hatalı girmeniz halinde hattınız kilitlenecektir.

Pin Kodu Nasıl Açılır?

Cihazınızın açılış ekranında pin kodunun gelmesini istemiyorsanız iPhone-Ayarlar-Telefon-SIM PIN seçeneğine girmeniz gerekmektedir. PİN kodu ekranını bu ekran üzerinden açıp kapatabilirsiniz. Ancak gerekli durumlarda SIM PIN’ınızı girmeniz gerekmektedir. Eğer PIN kodunuzu unuttuysanız işlemi iptal etmeniz gerekmektedir.

SIM Kartınızı Bloke Edebilirsiniz

SIM kart şifrenizi unutmanız halinde PUK kodunu biliyorsanız yanlış şifre girerek PUK kodunuz ile yeni şifre oluşturabilirsiniz. Ancak PUK kodunu bilmiyorsanız ve ısrarla tahmin etmeye çalışırsanız hattınız bloke edilecektir. Bunun için SIM kartını aldığınız operatör ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. İletişim operatörünüz, PIN veya PUK koduna erişim sağlayabildiğinden SIM kart kilidinizi açma talebinde bulunabilirsiniz. Defalarca yanlış PUK kodu girmeniz halinde ‘’PUK hakkınız kalmadı’’ uyarısı gelir ve bu durumda yeni SIM kart istemeniz gerekmektedir.

Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2019, 15:56

YORUM EKLE
YORUMLAR
Gamze
Gamze - 6 ay Önce

Çift simli telefonum kapandı acmak icin pin istiyor bilmiyorum,pin gerekmeyen diğer simden nasıl acabilirim?