Pixel’in O Kusuru Şaşırttı

Şuana kadar üretilen akıllı telefonların hepsinden daha iyi kamera deneyimi sunan Pixel 3’te kullanıcılarını üzecek bir hata yaşandı. Kullanıcılar, kamera uygulamasının bozulmasından şikayetçi.

Pixel’in O Kusuru Şaşırttı

Pixel serisiyle büyük bir çıkış yakalayan firma, Pixel 3 ve Pixel 3 XL kullanıcılarını bir hayli kızdırdı. Kamera kalitesiyle ön plana çıkan akıllı telefonun kamera uygulamasında problem belirdi. Özellikle de geçtiğimiz ayın sonlarında artan şikayetlerin büyük çoğunluğunu kamera sorunları oluşturmakta.

Kullanıcılar uygulamalar arası geçiş yaparken kameraya geçmek istediklerinde boş bir ekranla karşılaşmakta. Teknoloji yorumcuları meydana gelen bu sorunun altyapısında daha büyük bir problem olduğunu savunuyor. En nihayetinde Pixel 3 serisinden bir akıllı telefon alan kişi telefona özellikle de kamera kalitesini göz önünde bulundurarak sahip olmakta.

Fabrika Ayarlarına Döndürmek İşe Yarıyor

Pixel kullanıcıları bu problemle karşılaştığında doğrudan telefonu fabrika ayarlarına döndürmeyi denediklerinde sorunun çözüldüğünü gördüler. Ancak kullanıcıların bazıları o kadar da şanslı değil. Çünkü bazı Pixel kullanıcıları her ne yaparsa yapsın problemin üstesinden gelemedi. Kullanıcıların pek çoğu son gelen güncellemeyle problemin meydana geldiğini savunuyor.

Akıllı telefon sahiplerinin bazılarının Google’ye telefonu iade etmeye çalıştığı görüldü. Ancak firma, problemin yazılımsal olduğunu ve kısa sürede düzeltileceği bilgisini vererek iade taleplerini reddetti.

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2019, 00:42

YORUM EKLE