PlayStation 5 Ne Zaman Çıkacak? PS 5 Özellikleri ve Detaylar

Playstation severler için müjdeli haber geldi. Playstation 5 bekleyenler için merak edilen bilgiler ortaya çıktı. Sony tarafından geliştirilen Playstation ne zaman piyasaya çıkacak? İşte detaylar...

PlayStation 5 Ne Zaman Çıkacak? PS 5 Özellikleri ve Detaylar

Merakla beklenen Playstation 5 için şimdiye kadar birçok spekülasyon yapıldı. Yapılan tahminler ve sızıntılar sadece bir iddiadan ibaret olarak kaldı. Merak edilenleri sizler için hazırladık.

PLAYSTATİON 5 HAKKINDAKİ MERAK EDİLEN DETAYLAR

Yeni konsol hakkında Sony yetkilileri tarafından yapılan basın açıklamalarında ürünle ilgili detaylar verildi. Kullanıcılar ürün ile ilgili meraklarını sürdürüyor.

Sony Corporation yöneticileri oyun ile ilgili açıklamalarda bulunarak, çok fazla altenatifi olmayan kullanıcılar için ürünü en kullanışlı hale getirmeye çalıştıklarını dile getirdiler. Ayrıca daha önce 10 saniyede yüklenen oyun ekranı artık 1 saniyede yüklenebilecek.

Yeni konsolun özellikleri de açıklanmaya başlandı. Konsolda 8 çekirdekli 7nm ile üretilen 2 mikro mimarisinde üçüncü nesil AMD Ryzen CPU ve AMD Radeon Navi yer alacak. Ayrıca 8K grafik için ve 3D ses için özel bir CPU beklenen özellikler arasındadır.

Konsola eklenen disk son sürüm olduğu için gerçek zamanlı bir hız elde ediliyor. Son seri olan SSD kart bu konuda kullanıcılara büyük imkan sağlıyor. Sony'nin bu konularla alakalı birçok çalışması olduğu bilinmektedir.

Merakla beklenen yeni konsolun 31 Mart 2020‘de piyasaya çıkması bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 07 Haziran 2019, 07:53

YORUM EKLE

Popüler Haberler