Pokemon Go'ya Yeni Rakip Dragon Quest Tanıtıldı

Japon oyun geliştiricisi Square Enix tarafından Pokemon Go'ya yeni rakip Dragon Quest tanıtıldı. Oyunun fragmanı kısa süre içerisinde 500 bini aşkın kişi tarafından izlendi ve AR destekli oyunun oyun sektörüne damgasını vurması bekleniyor.

Pokemon Go'ya Yeni Rakip Dragon Quest Tanıtıldı

Japonya’nın en ünlü oyun geliştiricilerinden Square Enix, Dragon Quest için AR versiyonunun yapılacağını duyurdu. Sanal gerçeklikle desteklenen yeni oyunun Pokemon GO’nun en büyük rakibi olacağı belirtiliyor. Pokemon GO, piyasaya sunulduğunda çok kısa bir süre içerisinde milyonlarca kişi tarafından indirilmişti. Bundan dolayı da Pazar payına dahil olmak isteyen bir diğer firma da Square Enix oldu. Pokemon Go, Minecraft AR, Harry Potter Wizard Unite gibi oyunlar dünyanın en çok oynanan AR oyunları arasında yer almakta.

Square Enix’in ise DragonQuest serisini duyup duymadığı henüz bilinmiyor. Dragon Quest oyunu özellikle yurtdışında büyük bir popülariteye sahip. Oyunun oynanabilmesi için birçok kişi okullardan kaçıyor, ebeveynler ise işten izin alıyorlar. Bundan dolayı yeni oyunun bir problem yaratabileceği de ön görülenler arasında. Japonya Hükümeti hafta sonu öncesinde yeni bir Dragon Quest oyunu çıkarmasını istemiyor gibi görünüyor.

Pokemon GO’ya Benzer Olacak

Dragon Quest AR oyunu Pokemon GO’ya büyük bir benzerlik taşımakta. Yalnızca oyunda Pokemon avcılığı yapmak yerine, slime, yürüyen ceset, iskelet, kaktüs ve Kraken gibi Dragon Quest gibi yaratıklarla savaşmak gerekecek. Macera ve keşif oyunu olan Dragon Quest Walk’ın fragmanının çıkması da oyun severleri heyecanlandırmış durumda.

 

Güncelleme Tarihi: 05 Haziran 2019, 14:12

YORUM EKLE

Popüler Haberler