PS4 Oyunları Telefondan Nasıl Oynanır? Android Telefon Kullanıcılarına Müjde!

Artık androıd telefonlarda da PS4 oyunları oynamak mümkün olacak. Peki PS4 oyunları oynamak için hangi programı indirmek gerekiyor.

PS4 Oyunları Telefondan Nasıl Oynanır? Android Telefon Kullanıcılarına Müjde!

Android telefonlarda PlayStation 4 oyunlarını oynamak isteyen kullanıcılara müjde geldi. Geçtiğimiz yıllarda sony Xperia ve PS vita da olan özellikler artık son güncelleme ile beraber Androıd telefonlar içinde geçerlidir.

Peki PS4 Oyunları Telefondan Nasıl Oynanacak?

Playstatıon Remote Play uygulamasını indirip telefona kurulum yaptığınız zaman yeni güncelleme ile telefonlarınızda oyun oynama imkanına kavuşacaksınız. Uygulama ilk olarak güvenlik kontrolü yapmaya sizden izin istiyor. Bir sonraki adımda PS4 ayarlar kısmından Remote Play ile telefon ve cihazın otomatik kullanımı düzenlenmelidir.

Eşleştirme İşlemi Yapılmalıdır.

Remote play uygulamasını çalıştıran kullanıcılar aynı Wi-Fi ağında eşleşme kaydı yapılmaktadır. Daha sonrasında cihaz ve telefon arasında bir kodla eşleşme yapılmaktadır. Eşleşme sonrası istediğiniz PS4 oyununu telefonunuzda oynayabilirsiniz. Ayrıca oyunları oynarken konsol kullanmak isteyen kullanıcılar yeni uygulamalarla kol kullanımı da sağlayabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2019, 17:54

YORUM EKLE