PUBG Loot Taktikleri Nelerdir? PUBG Loot Nedir?

Bir harita üzerinde onlarca aktif oyuncuyla mücadeleye sahne olan PUBG'de oyuna bir adım önde başlamak için loot taktikleri çok önemli bir yer ediniyor. Haritayı bilmek sizi rekabette bir adım öne geçirecektir.

PUBG Loot Taktikleri Nelerdir? PUBG Loot Nedir?

Milyonları peşinden sürükleyen ve bir çok oyuncunun online olarak aynı haritada mücadele verdiği dünyanın en çok oynanan oyunu PUBG’de oyuncular loot bölgeleri ve daha çok kazanç elde etmek için taktik araştırmaları yapıyor. Bunun sebebi de haritaya erken gelen oyuncuların gelişmiş olup rakiplerini daha kolay alt ediyor.

Erengel haritası içerisinde her oyun için 633 tane araç bulunmaktadır. Harita içerisinde her oyun içinde 24.058 adet Loot bulunuyor. Bu lootların 4.689 tanesi askeri nitelikli oluyor. Ancak Erengel haritası boyut anlamında oldukça büyük bir oyun alanı oluşturmaktadır. Haritada kendimize avantaj sağlamak amacıyla inilecek yerin çok iyi seçilmesi gerekmektedir. İndiğiniz yerdeki oyuncu sayısının az olması ve loot bakımından zengin olması sizi oyun içinde avantajlı konuma sokacaktır. Aksi takdirde oyun içinde zorluklar yaşarsınız.

PUBG Loot Bölgeleri (Erengel)

PUBG Loot Bölgeleri (Erangel)

Erengel haritasında oyun içindeki tüm araçların, teknelerin, garajların ve rakip oyuncuların çoğunlukla nereye indiklerini gösteren işaretler yer almaktadır.

Haritadaki sarı noktaların hepsi kullanılabilir bir aracı göstermektedir. Mavi olan noktalar ise her bir tekneyi işaret ediyor. Kırmızı noktaların yerinde garajlar bulunuyor. Harita üzerinde kırmızı yoğunlukta bulunan yerler ise lootların yoğun olduğu yerleri işaret ediyor.

Oyuna başlarken kırmızı noktaları tercih etmeniz durumunda daha fazla loot kullanma şansını bulacaksınız. Ancak rakipleriniz de o noktalara inmek isteyeceği için kırmızı fakat bilinmeyen noktalara inmenizi tavsiye ederiz. Harita da en çok tercih edilen yerlerin başında Pochinki geliyor. Bu bölgeye iniş yapmak başta karlı olsada oyunu orda oynamak oldukça zorlu olacaktır. Bunun yerine popülasyonun az olduğu yerlerde başlamak daha akılcı olacaktır. Bu doğrultuda Novorepnoye bölgesi sizlere önerebileceğimiz yerlerden birisidir.

Haber Kaynağı: Haberport.com

Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2019, 13:16

YORUM EKLE