Sabit Numara Sorgulama Nasıl Yapılır? Sabit Hat Telefon Numarasının Sahibini Tespit Etme

Sabit telefon numara sorgulama işlemi nasıl yapılır ve nereden olur? Sabit cep telefonu ile sizi arayanları tespit etmek için kullanılabilecek yöntemler içeriğimizde.

Sabit Numara Sorgulama Nasıl Yapılır? Sabit Hat Telefon Numarasının Sahibini Tespit Etme

Yeni nesil dolandırıcılar artık cep telefonu yerine sabit hatlı numaralarla aramayı denemektedir. Telefon numaraları çeşitli firmalara satılmak suretiyle bilinmeyen numaralar üzerinden arama yapılmaktadır. Ticari amaçla hareket edilmekle birlikte telefon numaraları zaman zaman dolandırıcıların eline geçebilmektedir.

Cep telefonu ile irtibata geçildiğinde numaraların bağlı bulunduğu operatörler üzerinden hattın kime ait olduğu tespit edilebilmektedir. Sabit telefon numarasının kimin üzerine olduğunu öğrenebilmek için cep telefon numarasını yazarak aratmanız gerekmektedir. Bilinmeyen numaralar servisi ile irtibata geçerek de arayan sabit telefonun kime ait olduğunu da öğrenmeniz mümkündür.

Sabit Telefon Numarasının Sahibini Tespit Etme

Ticari amaçla faaliyet gösteren firmaların hemen hemen hepsinin sabit telefon numarası vardır ve bu numara üzerinden arama yapılmaktadır. Sabit telefon numaraları bilinmeyen numaralar servisinden veya bağlı bulunan operatörü arayarak öğrenilebilmektedir.

Sabit Telefon Çağrıları Nasıl Sorgulanır?

IOS veya Android mağazalarında yer alan çağrı tespit etme uygulamaları ile numaranın kime ait olduğu ortaya çıkabilmektedir. Ancak güvenilir programları tercih etmenizde tabii ki fayda var. Sizinle irtibata geçmek isteyen numara eğer Turkcell operatörüne bağlıysa numaranın başına 0 koymadan 2222’ye kısa mesaj olarak göndermeniz gerekmektedir. Bu ileti için 1.49 TL ödeme yapmanız gerekmektedir.

Vodafone hattına bağlı numaraları tespit etmek için telefon numarasını başına sıfır eklemeden 7048’e SMS olarak göndermeniz gerekmektedir. Bu hizmet için belirlenen bedel ise 1.25 TL’dir.

Sabit çağrıları sorgulamanın bir diğer yöntemi ise Google veya Yandex gibi arama motorlarında numarayı sorgulamaktadır. Bu anlamda hizmet veren bazı web sayfaları vardır. Aynı zamanda Facebook üzerinden telefon numarasını aratarak da numarayı tespit etmeniz mümkün.

Güncelleme Tarihi: 29 Nisan 2019, 12:07

YORUM EKLE

Popüler Haberler