Sahalara Dönen Nokia Yine Rekor Kırıyor

Uzun bir süre sonra akıllı telefon piyasasına giriş yaparak bütün akıllı telefonların babası olarak görülen 3310’u yeni bir konsept ile piyasaya süren Nokia, yine rekorları alt üst ediyor;

Sahalara Dönen Nokia Yine Rekor Kırıyor
Akıllı telefon sektörüne çok uzun bir süre uzak kalarak, ürettiği cihazlarla da başarı elde edemeyen Nokia geçtiğimiz yıl çok başarılı işlere imza atmıştı. Bir anda ürettiği amiral gemileriyle dünyanın her yanından teknoloji severler tarafından ilgi odağı haline gelmeyi başaran firma, başarılarına başarı eklemeye devam ediyor.

3310 Efsanesi Kaldığı Yerden Devam Ediyor
Bütün akıllı cihazların atası olarak görülen ve özellikle de oynanan yılan oyunuyla milyonları kendisine aşık etmeyi başaran 3310, farklı bir konsept ile yeniden tanıtıldı. Efsaneye oranla daha fazla özelliği olan ancak akıllı telefon sınıfına girmeyen bu cihaz için şimdiden milyonlarca kişi ön sipariş var.
Teknoloji severlerin pek çoğu cihazda mevcut olan yılan oyununu oynayabilmek için bu cihazı tercih etmekte. Aynı zamanda bu cihaz, genel olarak kullanıcılar tarafından yedek telefon gözüyle bakılmakta. Bundan dolayı da milyonlarca teknoloji sever 3310 efsanesini yeniden yaşayabilmek için bu telefonu tercih etmekte. Şimdiden ise efsaneye yönelik çok büyük bir ilgi söz konusu ve milyonlarca kişi ön sipariş vermiş durumda.

Cihaz Türkiye de Pek İlgi Görmeyecek Gibi Görünüyor
Her ne kadar bütün akıllı telefonların atası olarak görülen bir cihaz olsa da, bu cihazın fiyatının bir akıllı telefonla aynı fiyatta olması ülkemizde Nokia’nın efsane modelinin büyük ilgi görmeyeceğine işaret etmekte. Bunun sebebi ise aynı fiyatla yeni bir akıllı cihaza sahip olunabiliyor olması. Döviz kurlarının ciddi bir yükseliş içerisinde olması ve aynı zamanda ÖTV ve KDV gibi zamların oluyor olması da fiyatın çok yüksek olacağına işaret durumda.

Özellikle de bu cihazın yüzde 797 gibi bir atış göstermesi bütün dünya genelinde 3310’un en az amiral gemileri kadar ilgi görebilmesine işaret. Avrupa ülkelerinde 49 Euro gibi bir fiyat etiketiyle piyasaya sürülecek olması, bu ülkelerde firmanın önemli gelir elde edebilmesine olanak sağlayabilir.
Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2018, 18:05

YORUM EKLE