Samsung Bir Patent Davasını Daha Kaybetti

Güney Kore Merkezli teknoloji devi Samsung’a patent davası açan Huawei, davayı kazandı. Samsung’un Çinli teknoloji firmasına 11.6 milyon dolar tazminat ödeyeceği aktarılıyor.

Samsung Bir Patent Davasını Daha Kaybetti

Güney Kore merkezli teknoloji devi, patent davaları yüzünden ciddi ödemeler yapmaya devam ediyor. Çinli firma Huawei, Samsung’a açtığı patent davasıyla büyük bir ödeme alacak.

Samsung Huawei’ye 11.6 milyar dolarlık bir ödeme gerçekleştirmek zorunda kaldı. Verilen bu kararın ardından Huawei, kararın yerinde olduğu değerlendirmesinde bulundu.

Samsung ise verilen bu kararın ardından kararın incelenmesi gerektiğinin altını çizdi. Aynı zamanda inceleme gerçekleştikten sonra da temyiz kararının kullanılıp kullanılmayacağına karar verileceği bilgisi verildi.

Huawei Davayı Geçtiğimiz Yıl Açmıştı

Huawei, Samsung’a kendi 4G teknolojilerini kullandığını iddia ederek mahkemeye başvurdu. Geçen yıl açılan davanın kararı ise bugün neticeye kavuşturuldu.

Samsung, Geçtiğimiz Yıl Apple’ye de Kaybetmişti

Teknoloji devleri Apple ve Samsung arasında geçen patent davasında Samsung yine ciddi bir tutar ödemek zorunda kalmıştı. Cep telefonu dizaynı hakkında açılan patent davasında, Güney Koreli dev ciddi bir sıkıntı yaşadı.

2011 yılında açılan dava sonucunda Samsung’un Apple’ye 399 milyar dolar ödemek zorunda kaldığı belirtiliyordu. Bu durumun üzerine Samsung tutarın daha az olması gerektiğini belirtmişti. Ancak netice değişmedi.

Güncelleme Tarihi: 07 Nisan 2017, 21:19

YORUM EKLE