Samsung Güven Testinden Bir Kere Daha Geçemedi

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, geçtiğimiz yılı aratmıyor. Bu sefer de Samsung marka kablosuz kulaklığın uçuş esnasında alev alması firmaya duyulması gereken güveni bir kere daha gösterdi;

Samsung Güven Testinden Bir Kere Daha Geçemedi

Geçtiğimiz yıl amiral gemisi performans özelliklerine sahip Galaxy Note 7’yi piyasaya süren Güney Kore merkezli teknoloji devi, büyük sıkıntılar yaşamıştı. Cihaz sahiplerinin cihazlarının bir anda kendiliğinden alev alması, hem firmaya hem de kullanıcılarına büyük sıkıntılar yaşattı. Kullanıcıların can güvenliğini tehlikeye atabilecek nitelikte bir hasara sebebiyet verebilecek bu amiral gemisi, son çare olarak firma tarafından toplatılmıştı. Cihazları toplatma kararı alan ve bunun yerine para iadesi veya yerine farklı bir akıllı cihaz alabilme fırsatı tanıyan firma, kullanıcılarının mağduriyetinin önüne geçmek istedi. Ancak yine de bu cihaza sahip olan ve firmaya olan güvenini kaybeden teknoloji severler, farklı markalardan akıllı cihaz sahibi alma yoluna gitmeyi seçmiştir.

Bir Patlama da Bu Sefer Avustralya’da Gerçekleşti

Geçtiğimiz ay uçuş esnasında kulak üstü kulaklığı alev alan bir yolcu, firmanın güvenlik testinden bir kez daha geçememesine sebep oldu. Bu tür patlama sorunlarıyla geçtiğimiz aydan beri karşı karşıya olan firma, bir kere daha kullanıcılarının güvenini sarstı. Kulak üstü kulaklığı alev alan Güney Kore merkezli teknoloji firmasının kulaklığının pilinin aşırı derecede ısınması sebebiyle alev aldığı düşünülmekte. Meydana gelen bu patlama sebebiyle yolcuların panik içerisine kapıldığı belirtildi. Bunun yanı sıra kulaklığı alev alan yolcunun yüzünde ve ellerinde yanıklar oluştuğu gözlemlendi.

Uçuş Görevlileri Hemen Duruma Müdahale Etti

Yüksek sesteki patlamanın etkisiyle yolcular paniğe kapılırken, uçak görevlileri hemen hızlı bir şekilde duruma müdahale etti. Patlamanın genel sebebinin pilden kaynaklı olduğu tahmin edilmekteyken, kulaklığın eriyip uçağın zeminine yapıştığı da yetkililer tarafından aktarılan bir diğer bilgiler arasında yer aldı.

Patlama Sorunuyla Bir Kere Daha Karşımızda

Samsung, Galaxy Note 7’de yaşadığı sorunların aynısını bu yıl da yaşamaya devam ediyor. Sorunun çözümü için yoğun bir çalışma temposuyla çalışmakta olan ve aynı zamanda kullanıcılarının yeniden güvenini kazanmaya çalışan firma, bir kez daha güven testinden geçemedi.

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2017, 02:35

YORUM EKLE