Samsung, O Modeli Unuttu

Bir dönem akıllı telefon piyasasında yaşattığı sıkıntılarla adını duyuran ve Samsung'u zor durumda bırakan Galaxy Note 7 modeli, Samsung'un hazırladığı yeni infografikte yer almadı.

Samsung, O Modeli Unuttu

Dünya teknoloji devleri arasında zirve isimlerden birisi olan Samsung, bir dönem akıllı telefon piyasasında en sevilen Note serisinin bir modelinde yaşadığı sıkıntılarla uğraşmıştı. Telefonun patladığı yönünde gelen peş peşe haberler, aşırı ısınma problemi, tekrar eden donanımsal arızalar derken Samsung bir dönem telefonu piyasadan toplatmayı bile düşünmüştü. Tabii ki Galaxy Note 7'den bahsediyoruz. Samsung'un sevilen serisinin en zorlu üyesi olan Note 7, Samsung'un başını o kadar ağrıtmış ki; firma önce ürün tarihçesinden Galaxy Note 7'yi çıkarırken, yakın tarihte yayınladığı infografik tabloda da Note 7'ye yer vermedi. Serinin tarihe karışan ismi Note 7'nin ardından yayınlanan Galaxy Note 8 ve 9 ise firmanın yüzünü güldürecek sonuçları tekrar kazanmasını sağladı.

SAMSUNG'U ÇOK ÜZDÜ

Samsung Galaxy Note 7 buhranı, firma adına oldukça zorlayıcı olmuştu. Bu süreçte çeşitli ülkelerden gelen olumsuz bildirimlerin ürünün piyasaya sürüldükten hemen sonra gündeme gelmeye başlaması, büyük baş ağrısı yaratmıştı ve Samsung bu süreci telafi edebilmek adına yeni model üzerinde çalışmalarını bir hayli hızlandırmak zorunda kalmıştı. Şimdilerdeyse firma Note 7'yi tamamen unutturma niyetinde. Öyle ki firmaya ait hiçbir resmi veride Galaxy Note 7'ye dair bilgi artık bulunmuyor. İlgili infografi tablosuna bakıldığında Galaxy Note FE'nin de yer almadığı ise dikkat çeken diğer bir husus.

Güncelleme Tarihi: 28 Ağustos 2018, 00:00

YORUM EKLE