Samsungda Modaya Uyuyor! Çentikli Ekranlı Telefonlar Üretmeye Başlıyor

Çentik ekranlı telefonlar modasına Samsung'da uymaya karar verdi. Geliştiriciler konferansında paylaşılan bilgilerden anlaşılan uzun süredir moda olmasına rağmen, Samsung çentikli ekranlara ilgi duymuyordu fakat yeni modellerde çentikli ekranlarla karşımıza çıkacak gibi duruyor.

Samsungda Modaya Uyuyor! Çentikli Ekranlı Telefonlar Üretmeye Başlıyor

Dün gece açılış etkinliği ile başlayan Samsung Geliştiricileri Konferansında Samsung yeni arayüzü olan ONE UI ve katlanabilir ekranlı akıllı telefonlar hakkında ilginç gelişmelerin bilgilerini verdi.

Samsung etkinlikte yeni üreteceği telefonların kullanacağı erkranlar hakkında bilgilerde sundu. Paylaşılan bilgiler arasında çeşitli çentik ekran görselleri de yer aldı. Ve gelecekte çentikli ekranlarla karşımıza çıkacağının sinyallerini verdi. Samsung genelde çentik ekranlı telefonları şu zamana kadar tercih etmezken geliştiriciler konferansında paylaşılan resimlerden anlaşılacağı gibi 2019 yılında artık Samsung'u bu ekranla görebileceğiz.

 

Samsung Geliştiricileri Konferansı

 

Konferansta 3 çeşit çentikli ekran paylaşımı yapıldı. Birinci paylaşılan tasarım Infinity-U tasarımı normal telefonların çentiklerine benzer bir görünüme sahiptir ve ekranın üst ortasında U şeklinde bir çentik içermektedir. İkinci tasarım ise Infinity-V olarak adlandırılmış, bu tasarımda ise yine ekranın üst orta kısmında V şeklinde bir çentik yer almakta.

Üçüncü tasarım olan infinity-O diğer paylaşılan tasarımlardan farklı olarak ekranın sol köşesinde dairesel bir çentik ile tanıtıldı.

Son olarak paylaşılan 4. tasarım olan New Infinity tasarımı ise çentik bulundurmuyor fakat Samsung'un burda süprizlerle karşımıza çıkacağını düşündürüyor.

Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2018, 23:20

YORUM EKLE

Popüler Haberler