Samsung’tan S9 Kullanıcılarına Süper Haber

Samsung, amiral gemisi Galaxy S9 kullanıcıları için güncelleme müjdesi verdi. Yeni güncellemeyle birlikte cihazın kamerasında yapay zeka özelliği de olacak.

Samsung’tan S9 Kullanıcılarına Süper Haber

Samsung, Android Pie 9.0 güncellemesini amiral gemilerinde yayınlamak için çalışmalar sürdürmekte. Güncellemeyi telefonlara en iyi şekilde adapte edebilmek için uğraş veren firmadan önemli detaylar sızdırıldı. 2019 yılından önce kullanıma sunulmayacağı tahmin edilen bu güncellemeyle birlikte S9 kullanıcılarına yapay zeka desteği geliyor.

Samsung kullanıcı ara yüzünde güncellemenin cihazlara getireceği yeniliklerin test edilebildiği görüldü. Yapılan incelemeler sonucunda da Galaxy S9’un diğer cihazlara göre daha ayrıcalıklı tutulduğu görüldü.

Sahne Optimizasyonu Yapılabilecek

Galaxy S9 ve S9 Plus cihazlarına yapay zekalı kamera özelliği sağlayacağı tahmin edilen güncellemeyle, sahne optimizasyonu sağlanabilecek. Böylelikle telefon, kameradaki ayarları ortamın ışığına göre otomatik olarak ayarlayabilecek.

Samsung’dan henüz güncellemeye ilişkin bir açıklama yapılmadı. Ancak bazı teknoloji yazarları güncellemedeki aynı eklentinin Note 9 için de sağlanabileceğini ön görüyor. Güney Koreli akıllı telefon üreticisinin en çok sevilen iki amiral gemisi Note 9 ve Galaxy S9 olarak karşımıza çıkmakta.

Hali hazırda Galaxy Note 9’a bir güncelleme geldi. Gelen güncellemeyle birlikte kamerada birtakım iyileştirmeler yapıldı. Bunun yanı sıra kullanıcıların sıklıkla şikayet ettiği düşük ışık problemi ortadan kaldırıldı.

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2018, 19:01

YORUM EKLE