Sanal Kredi Kartı Nasıl Kullanılır? Sanal Kredi Kartları Hakkında Bilgiler

İnternet alışverişlerinde kredi kartı bilgilerini koruyabilmek için sanal kredi kartlarına başvurabilirsiniz. Sanal kredi kartı ile ana kredi kartı bilgileriniz haricinde farklı bir hesap oluşturulur ve bilgileriniz güvence altına alınır. Yazımızda sanal kredi kartı nedir? nasıl kullanılır? gibi bilgilerin yanında sanal kredi kartları hakkında geniş bilgilere yer verdik.

Sanal Kredi Kartı Nasıl Kullanılır? Sanal Kredi Kartları Hakkında Bilgiler

Web sayfaları üzerinden alışveriş yapmak istemenize rağmen sitelere güven duymadığınız anlarda sanal kredi kartları devreye girmektedir. Sanal kredi kartları ile kredi kartı hesap numara bilgilerinizi kullanmadan benzersiz bir kart ile işlem yapabilirsiniz. Sanal kartınızda belirli bir limit oluşturup geçerlilik süresini belirleyerek her açıdan bir sınır oluşturabilirsiniz.

Sanal Kredi Kartları Hakkında Bilgiler

Alışveriş sitelerinden ürün satın alabilmek için kredi kartı bilgilerinizi girmeniz gerekmektedir. Ancak bu durum bazı alıcılarda soru işareti oluşturabilmektedir çünkü bazı e-ticaret siteleri bilgilerinizi ele geçirerek sahte alımlar yapabilir.  Sanal kredi kartı kullandığınızda ise kredi kartı bilgilerinizden farklı bir kart numarası ve CVV kodu oluşturulmaktadır. Kartın ne kadar süre ile geçerli olacağı ve kartın limiti müşteri tarafından belirlenmektedir. Kredi kartı gibi kullanılabilen sanal kredi kartları ile alışveriş yaparak puan kazanabilirsiniz.

Niçin Sanal Kredi Kartı?

Sanal kredi kartının yaygınlıkla kullanılma sebebi güvenlik endişesidir. Ancak kartın en büyük avantajlarından bir tanesi de hızlı bir şekilde kapatılabiliyor olmasıdır. Otomatik fatura ödemelerini aktif hale getirerek ek puan kazanabilirsiniz ancak kredi kartınız iptal edilirse ödeme talimatları da iptal edilecektir.

Sanal Kartın Dezavantajı Var mıdır?

Sanal kart ile alışverişlerde en büyük sorunlardan bir tanesi ürün iade işlemidir. Para iadeleri sanal kredi kartlarıyla mümkün olmamaktadır. Bu durumda satın aldığınız ürün yerine farklı bir ürünü tercih etmeniz gerekmektedir.

Sanal Kredi Kartı Nasıl Alınır?

Kamu ve özel bankaların tamamı sanal kredi kartı sağlamaktadır. Sanal kredi kartlarını ancak kredi kartı aldığınız bankadan alabilirsiniz. Hala milyonlarca kişinin bilgi sahibi olmadığı sanal kartlar ile kredi kartı bilgilerinizi güvence altına alabilirsiniz. Ancak güvenli sayfalardan alışveriş yaparken kredi kartı bilgileriniz güvence altına alınmaktadır.

Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2019, 15:07

YORUM EKLE

Popüler Haberler