Silinen Instagram kullanıcı hesabı nasıl tekrar alınır?

Silinmiş olan bir Instagram kullanıcı adını yeniden almak isteyen kullanıcılar ''Silinen Instagram kullanıcı hesabı nasıl tekrar alınır?'' sorusunun yanıtını araştırmaya başladı. İşte Instagram kullanıcı adını yeniden kullanıp kullanamayacağınızla ilgili merak ettikleriniz.

Silinen Instagram kullanıcı hesabı nasıl tekrar alınır?

Dünyanın en ünlü sosyal medya platformu Instagram, kullanıcı güvenliğinin sağlanabilmesi amacıyla pek çok yeni tedbir almaktadır. Bu tedbirler arasında ilk sıralarda da kullanıcı adı bulunmaktadır. Instagram üzerinde hesap oluşturduğunuzda öncelikle benzersiz ve daha önce kullanılmamış olan bir kullanıcı adı tespit etmelisiniz. Benzersiz bir kullanıcı adıyla oluşturmuş olduğunuz Instagram hesabını daha sonra sildiğinizde kullanıcı adı kayıtlarda tutulmakla birlikte hesabınız boşa düşünceye kadar kullanıcı adı başka bir kişi tarafından kullanılamaz.

Instagram’da silinen hesap ve kullanıcı adı kullanmak

Instagram hesabınızı sildiğinizde hesap size silinmiş olarak görüneceğinden yeniden giriş yapmanız mümkün olmayacaktır. Bu süreçte sildiğiniz hesap, hali hazırda Instagram’ın veri tabanında kalır. Bu müddette silmiş olduğunuz Instagram kullanıcı adını yeniden kullanmanız mümkün olmayacaktır.

Instagram kullanıcı adı ne zaman boşa düşer

Silinmiş olan bir Instagram hesabının kullanıcı adını almak isteyen kişiler kullanıcı adının ne zaman boşa düşeceğini merak ediyorlar. Bu süreçte silmiş olduğunuz Instagram hesabının kullanıcı adını yeniden almak istediğinizde doğal olarak ‘’Bu kullanıcı adını kullanamazsın’’ hatasıyla karşılaşabilirsiniz. Bunun sebebiyse silinmiş olan hesabın henüz boşa düşmemesinden kaynaklanıyor. Bu noktada Instagram uygulamasının yaptığı resmi bir açıklama bulunmamaktadır.

Silinen Instagram hesabının kullanıcı adını almanın çözümü nedir?

Instagram’ın bu konuda önermiş olduğu çözüm yöntemi kullanıcı adına nokta, alt tire, harf veya rakam eklemektir. Buna göre kullanmak istediğiniz ismin yanına 0, 1 veya -, _ gibi eklemeler yapabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 06 Nisan 2020, 17:31

YORUM EKLE

Popüler Haberler