Sony Xperia, Baştan Yaratılıyor, Fiziksel Özellikler İlk Defa Değişiyor

Dünya teknoloji devi Japon firması Sony'nin akıllı telefon modeli olan Xperia'lar için değişim çanları çalıyor. Uzun yıllar benzer fiziksel özellik taşıyan modeller yeni seri ile değişiyor.

Sony Xperia, Baştan Yaratılıyor, Fiziksel Özellikler İlk Defa Değişiyor

Dünya çapında teknolojik gelişmeleri dikkate aldığımızda, özellikle son yıllarda televizyon ve akıllı telefon teknolojilerinin ekran açısından büyük değişime uğradığı aşikardır. Kullanıcılarına yeni bir sanal deneyim sunmayı hedefleyen teknoloji devlerinin arasındaki rekabetin önemli bir kısmı da artık cihazların ekranları ile ilgili olarak gerçekleşiyor. Bu anlamda en ince çerçeve (hatta neredeyse çerçevesiz) üretimini sağlamaya çalışmak bir çok akıllı telefon ve televizyon üreticisinin temel gayesi olmaya başladı. Samsung'un bir süredir Galaxy serisi için uygulamakta olduğu sonsuz ekran özelliği sonrasında, Xiaomi'nin tamamen çerçevesiz Mi Mix 2'yi piyasaya sunmasının ardından Apple'da iPhone X ile çerçeve konusunda oldukça önemli bir adım atmıştı. Bu anlamda tüketicilerin çerçeve/ekran oranına oldukça önem verdiği artık teknoloji piyasasında büyük kabul gördü ve Sony'de sonunda akıllı telefon segmentinde önemli bir güncellemeye gidiyor.

XPERİA'LAR BAŞTAN YARATILACAK

Sony'nin akıllı telefon segmentindeki modellerin adı Xperia'dır. Uzun yıllar bu modeller için geliştirmeler yapan Sony temel olarak iç yazılım görsellerinde ve fiziksel dizaynda hiçbir köklü yenilik yapmamıştı. Diğer akıllı telefonlara kıyasla sürekli köşeli çerçeve ve kalın üst ve alt çerçeve boşlukları kullanan Xperia'larda artık kesin olarak bir estetik değişim yaşanacağı bilgisi intenete sızdırıldı.

Bir forum sitesinde sızdırılan bilgiye göre Sony'nin yeni tasarımlarında kullanacağı Mirai adlı tasarım ile köklü bir değişiklik yapılacağı ortaya çıktı. Henüz değişime ilişkin olarak kesin bir bilgi intenette yer almazken tahminlere göre Sony 18:9 ekran özelliğini artık Xperia'ları ile kullandırmaya başlayacak. Bir süre önce Z1 ve XZ1 modelleri ile eleştirilere yoğun bir şekilde maruz kalan Sony, çerçeve konusunda artık kullanıcılarını şaşırtmaya kararlı görünüyor. Aksi halde piyasadaki rakiplerinden bu konuda geride kalacak olan firmanın müşteri kaybetmesine olağan gözle bakılıyor.

Güncelleme Tarihi: 09 Eylül 2018, 12:09

YORUM EKLE