Sony Xperia XZ4 Özellikleri Neler? Sır Gibi Saklanıyor! 52 Megapiksel Kamerası Var Mı?

Sony'nin MWC 2019'a damga vurmayı planladığı amiral gemisi Xperia XZ4'ün 52 megapiksel kamerası olup olmayacağı merak konusu oldu. Tanıtımına sayılı günler kala akıllı telefonun kamera özellikleri ve daha fazlası haberimizde...

Sony Xperia XZ4 Özellikleri Neler? Sır Gibi Saklanıyor! 52 Megapiksel Kamerası Var Mı?

Sony’nin Barselona’da düzenlenecek MWC 2019 etkinliğinde tanıtmayı planladığı Xperia XZ4 ile ilgili detaylar gün yüzüne çıkmaya başladı. 25 Şubat’ta düzenlenecek etkinlikte en çok konuşulacak cihazlardan bir tanesi olması beklenen XZ4’ün üç kameraya sahip olacağı öne sürülmekte.

Kamera kalitesiyle kullanıcılarına profesyonel bir deneyim yaşatmaya hazırlanan Sony’nin Xperia XZ4’te 52 megapiksel kameraya yer vereceği öğrenildi. Teknolojik gelişmeleri yakından takip edenleri hayrete düşüren bu gelişmeyle birlikte yeni amiral gemisine yönelik beklentiler hat safhaya ulaştı.

Teknik Özellikleri Sır Gibi Saklanıyor!

Pek çok firmanın tanıtmaya hazırlandığı amiral gemileriyle ilgili detaylar basına sızdırılmakta. Ancak akıllı telefonu araştıranlar cihazın kamera özelliği dışında hiçbir bulguya net bir şekilde erişim sağlayamıyor. Edinilen bilgilere göre Xperia XZ4’te bulunan üç kameradan en üst bölmedekinin 16 Megapiksel kalitede çekim yaptığı yönünde. F2.6 değerinde diyafram açıklığına sahip bu kameranın altında ise 52 megapiksellik ana kamera yer alacak.

Oto focus ve telefoto lens eklentisine sahip olacağı iddia edilen cihazda ToF sensörü de yer alacak. ToF sensürü bir algılama teknolojisidir ve nesneye çarpan ışınların geri yansımasını sağlayarak üst düzey çekim yapmanızı sağlar.

Akıllı telefonda kamera performansını öncelikli tutan binlerce kişi 25 Şubat’ta düzenlenecek MWC etkinliğine kilitlenmiş durumda.

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2019, 00:56

YORUM EKLE

Popüler Haberler