Sosyal Medya Devi Twitter Sınırları Ortadan Kaldırıyor!

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformlarından birisi olan Twitter'da 140 karakter sınırı artık kaldırılıyor. Tweetstorming adlı bir geliştirme için test çalışmaları başlatıldı.

Sosyal Medya Devi Twitter Sınırları Ortadan Kaldırıyor!

Dünya çapında sosyal medya kullanımı son 5 yıl içerisinde büyük ölçüde artış gösterdi. İnsanlar artık dünyanın her yanından kişiler ile aynı sanal ortamlarda anlık olarak temas kurabilme olanaklarına sahipler. Bu anlamda Instagram fotoğraf paylaşımı için, Facebook blog benzeri paylaşımlar için ve Twitter da anlık fikir, olay ve durum paylaşımları için kullanılmaya başladı. Öyle ki; akıllı telefonların artık milyonlarca kişinin kolayca ulaşabildiği bir teknoloji olmasının yanı sıra intenetin yaygınlaşması sosyal medya kullanımını büyük ölçüde artırdı. Hal böyle olunca sosyal medya platformları da üye sayısını artırmak adına geliştirmeler yapmaya ve yeni özellikleri kullanıma sunmaya devam etmektedirler.

TWITTER'DAN SINIRLARI KALDIRAN ÇALIŞMA

Genel olarak milyarı aşkın indirmeye sahip olan mobil sosyal medya platformu Twitter, son yıllarda çok daha geniş bir kullanım alanına sahip olmaya başladı. Sık sık yaptığı güncellemeler ve geliştirmeler ile kalite çıtasını yükseltmek konusunda ödün vermeyen Twitter, şimdi de karakter sınırlarını ortadan kaldırmaya hazırlanıyor.

Twitter, anlık olarak durum, fikir ve olaylar hakkında 140 karakterlik yazılar paylaşmanızı sağlayan bir platform. Ancak bu karakter sınırı uygulaması sebebi ile Twitter kullanıcıları yazılarını kısıtlı alana sığdırmak zorunda kalmanın zorluğunu yaşamaktaydılar. Çok uzun yıllar bu sınır ile ilgili olarak Twitter kullanıcılarından gelen tepkilere, sonunda yanıt veriyor.

Bir Android kullanıcısının ortaya çıkardığı geliştirme, Twitter'ın Android cihazlardaki uygulama klasöründe görüldü. Tweetstorming adlı geliştirme ile kendi tweetine flood olarak 140 karaktere, sığdırarak bildirim yapma devri de böylece ortadan kalkacak.

Bu geliştirme ile uzunca yazılan Tweetler, Tweetstorming ile 140 karakterlik parçalara otomatik olarak bölünecek ve flood olarak paylaşılacak. Henüz aktif hale getirilmeyen geliştirme için Twitter test denemelerine başladı. Önümüzdeki günlerde geliştirmenin güncelleme olarak Twitter kullanıcılarına sunulması bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 12 Eylül 2018, 22:35

YORUM EKLE

Popüler Haberler