Spotify öğrenci indirimi nasıl yapılır? Öğrencilik doğrulama ve öğrenci indirimi ayrıntıları

Dünyanın en popüler müzik uygulaması olan Spotify, öğrencilere uygun fırsatlar sunuyor. Bilgisayar, tablet ve telefon üzerinden yüksek kalitede müzik dinleme keyfi yaşatan uygulamaya, ücretsiz ve premium şekilde sahip olabiliyorsunuz. Spotify, premium kullanmak isteyen öğrencilere indirim yapıyor.

Spotify öğrenci indirimi nasıl yapılır? Öğrencilik doğrulama ve öğrenci indirimi ayrıntıları

Dünya da ve ülkemizde kullanulan en popüler müzik uygulaması olan Spotify, öğrencilere uygun indirimler sağlıyor. Ücretli olarak kullanılan uygulama, öğrencilere özel kampanya sayesinde büyük indirim yapıyor. Normal premium ücreti yıllık 13,99 TL iken, öğrenci olan kişilere ilk üç ay 0,99 TL, sonraki dönemlerde de 6,99 TL olarak satılıyor.

 Bu büyük indirimden yararlanmak isterseniz Spotify'ın sizden istediği üniversite ya da yüksekokul bilgilerinizi doğru bir şekilde sisteme girmeniz gerekmektedir. Ayrıca öğrenci olduğunuzu ispatlayan belgeyi de sisteme koymanız gerekiyor. Bu belgeleri ve şartları sağladığınız taktirde 5 dakikalık bir işlemin ardından Spotify öğrenci indiriminden yararlanabilirsiniz.

SPOTİFY ÖĞRENCİ İNDİRİMİ

Spotify öğrenci indiriminden yararlanmak için şu aşamaları teker teker yapmanız gerekiyor:

  • Spotify öğrenci indiriminden yararlanmak istiyorsanız işlemlere başlamak için ilk olarak bu bölümün en altındaki bağlantıya tıklayarak ilgili sayfayı açın.
  • Spotify öğrenci üyeliği için giriş sayfasına gitmek istiyorsanız linke tıkladıktan sonra karşınıza çıkan sayfadaki “premium’u edin” yazısına tıklayın.
  • Bu sayfada Spotify’a giriş yapmanız gerekir. İsterseniz “Facebook ile giriş yap” butonuna tıklayarak Facebook profil bilgileriniz ile sisteme giriş yapabileceğiniz gibi e-posta adresinizi ve parolanızı girip “oturum aç” butonuna tıklayarak da giriş yapabilirsiniz.
  • Eğer daha önce bir Spotify üyeliği oluşturmadıysanız en alt bölümde yer alan “Spotify için kaydol” butonuna tıkladıktan sonra ilgili alanlara e-posta adresinizi, parolanızı, adınızı, doğum tarihinizi ve cinsiyetinizi girip “kaydol” yazısına tıklayarak üyeliğinizi oluşturabilirsiniz.
  • Kayıt olduktan sonra öğrenci indiriminin kilidini açacağınız bir sayfaya yönlendirileceksiniz. Eğer akredite bir eğitim kurumunda öğrenciyseniz sayfanın sağ alt kısmındaki, içerisinde “sonraki” yazısının yer aldığı lacivert butona tıklayarak işleme devam edebilirsiniz.
  • Spotify öğrenci premium hesap doğrulamasının yapılabilmesi için bu alana bazı bilgiler girmeniz gerekir. İlgili boşluklara sırasıyla adınızı ve soyadınızı, e-posta adresinizi, okumakta olduğunuz okulun yer aldığı ülkeyi, okulun adını, doğrulama mesajı için cep telefonu numaranızı girin ve “sonraki” butonuna tıklayın.
  • Bu aşamada ise belge yüklemeniz gerekir. Spotify; öğrenci belgesi, transkript, kayıt makbuzu, okul harcı makbuzu, ders programı, kayıt mektubu gibi resmi evrakları kabul etmektedir. Bu evrakları PDF, JPG, PNG, GIF veya RTF formatlarında sisteme yükleyebilirsiniz. Fakat evrakın üzerinde ad ve soyad, şu an okumakta olduğunuz üniversite ya da yüksekokulun tam adı olmalı ve evrakın veriliş tarihi en fazla üç ay öncesine dayanmalıdır.
  • Spotify’a yüklemek için öğrenci belgesi öneğinizi e-devlet sisteminden PDF formatında indirebileceğiniz gibi üniversitenizin öğrenci işleri departmanından alıp fotoğrafını çekerek de sisteme yükleyebilirsiniz.
  • Evraklarınızı sisteme yükledikten sonra Spotify, SheerID teknolojisini kullanarak sisteme yüklediğiniz belgeler ile kişisel bilgilerinizin uyuşup uyuşmadığını inceleyecek ve inceleme neticesinde herhangi bir hata söz konusu olmazsa öğrenci indiriminden yararlanmanıza olanak tanıyacaktır.
  • Spotify’ın premium öğrenci hesabına kayıt olduktan sonra sistem tarafından, kayıt aşamasında belirttiğiniz e-posta adresine herhangi bir mail gönderilirse bu maildeki talimatları izlemeniz gerekir. Dolayısıyla bir hatayla karşılaşırsanız e-posta adresinizi kontrol ederek hatanın nereden kaynaklandığını ve nasıl çözüme kavuşturulacağını da tarafınıza iletilecek e-posta ile öğrenebilirsiniz.

SPOTİFY PREMİUM ÖZELLİKLER NELERDİR?

Kaliteli müzik dinleme keyfi yaşatan bir uygulama olan Spotify, kullanıcılarına hem ücretsiz hemde premium üyelik imkanı sunuyor. Premium üyelik ücretli olduğu için daha çok avantajı vardır. Premium üyelikte karşınıza reklamlar çıkmıyor. Bu üyelikte çevrimdışı müzik dinleme imkanınız da vardır. Özellikle iPhone kullanıcılarının tercih ettiği bu özellik sayesinde intenete ihtiyaç duymadan müzik dinleyebilirsiniz. Ayrıca müzikleri en kaliteli halleriyle dinleme imkanına sahipsiniz.

Güncelleme Tarihi: 14 Temmuz 2019, 17:12

YORUM EKLE

Popüler Haberler