Spotify, Reklamları Engelleyen Hesapların Aboneliklerini Sonlandıracak!

Dünyada milyonlarca kullanıcı sayısına ulaşan müzik uygulaması Spotify reklamları engelleyen hesapların aboneliklerini donduracak. Spotify önceki günlerde 2018 yılı raporunu da açıklamıştı.

Spotify, Reklamları Engelleyen Hesapların Aboneliklerini Sonlandıracak!

Yaşanan son gelişmelerle birlikte Spotify reklamları devre dışı bırakan kullanıcıların hesaplarını kapatacak. Şirket aynı zamanda Şartlar ve Koşullara dair sözleşmeleri de güncelledi. Yeni kurallardan sonra uygulamada reklamları engelleyen veya reklam engelleyici uygulama kullananların hesaplarını donduracak veya hesapları sonlandıracak.

Reklamları Engelleyen Hesapların Abonelikleri Sonlanacak

2018 için duyurulan rapora göre Spotify uygulamasını ücretsiz kullananların yaklaşık yüzde 2’si müzikler arasındaki reklamları engelliyor ve reklam engelleyici araçları kullanıyor. Şirket bir kullanıcının hesabında reklam engelleyici bir unsur fark ederse kullanıcıyı bu konuda uyaran bir e-posta gönderecek, uyarının dikkate alınmaması halinde hesapları kapatılacak.

Yeni kullanıcı sözleşmesini de yayınlayan firma, yeni kullanıcı sözleşmelerinin 1 Mart tarihinden itibaren yürürlüğe gireceğini belirtti. 1 Mart’tan itibaren Spotify’i ücretsiz ve reklamları engelleyici şekilde kullananların hesapları kapatılacak.

Uygulamanın 2018 yılı mali raporuna bakıldığında uygulamadan 207 milyon aylık aktif kullanıcı faydalanıyor. Bu kullanıcılardan 96 milyonu Premium hesap kullanıyor. Geriye kalan 116 milyon kullanıcı ise uygulamadan reklam destekli olarak yararlanıyor. Uygulamada reklamlar düzenlemesinin yanı sıra çevrimdışı müzik dinleyebilme özellikleri de devre dışı kalacak.

Reklam engelleyen hesapların kapanmasıyla beraber ücretli hesaplara geçiş yapanların sayısında artış yaşanması bekleniyor. Kullanıcı sayısının artıp artmayacağı ise zamanla belli olacak.

Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2019, 01:49

YORUM EKLE