Spotify’da Sanatçıları Engelleme Aktif Hale Geliyor!

Spotify, kullanıcıların uzun süredir şikayetçi olduğu şarkıcı profilini engelleme özelliğini aktif hale getirmek için çalışıyor. Test aşamasında olduğu öğrenilen özellik oldukça kolay bir yöntem ile kullanıma sunuluyor.

Spotify’da Sanatçıları Engelleme Aktif Hale Geliyor!

Spotify, henüz test aşamasında olmasına karşın sevmediğiniz sanatçının müziklerini görmenizi engelleyecek bir çalışma konusunda mesai harcıyor. Bütün Spotify üyeliği olan kullanıcılarda mevcut olacak bu özellik henüz test aşamasında ve oldukça kolay bir şekilde kullanılabiliyor.

Rastgele gelen müziklerin arasında popüler sanatçıların müziklerine sıkça rastlamanız rahatsız edici bir durum olabilir. Spotify her ne kadar yeni sanatçıları ve müzikleri keşfetmenize katkı sağlasa da, sevmediğiniz şarkılar çalma listenizde yer alabilir. Kullanıcıların uzunca bir süredir yakındığı bu konu üzerinde çalışmalar başlatıldı. 2017 yılında gelen şikayetleri reddeden uygulama, son çareyi sanatçı engelleme özelliğini aktif etmekte gördü.

Spotify Sanatçı Engelleme Nasıl Yapılır?

Uygulama içerisinden sanatçı engelleyebilmek için uygulamanın alt kısmında yer alan arama simgesinden engellemek istenen sanatçının ismini yazın. Sanatçı profiline girdikten sonra sağ üst bölmeden ‘’Bu sanatçıyı çalma’’ sekmesine dokunarak sanatçının listenizde çıkmasını engelleyebilirsiniz.

Ancak fikrinizi değiştirseniz, aynı sekme üzerinden ‘’Bu sanatçıyı çalmaya izin ver’’ butonuna dokunarak yeniden aktif hale getirebilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 19 Şubat 2019, 17:08

YORUM EKLE

Popüler Haberler