Story Stalklarken Görünmez Olmak Mümkün

Instagram kullanıcıları için Google Play Store'da indirmeye açılan bir uygulama sayesinde başkalarının Instagram hikayesinde isminizin görülmemesini sağlayabilmeniz mümkün.

Story Stalklarken Görünmez Olmak Mümkün

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından birisi olan fotoğraf ve video paylaşım platformu Instagram, hikayeler özelliğini kullandırmaya başladıktan sonra kullanıcıs sayısını bir hayli katladı. Uygulama içerisinde 24 saatlik paylaşım yapabilmeyi sağlayan bu özellik ile paylaşımı yapan kişi kimlerin hikayesini izlediğini görebiliyor. Şimdilerdeyse bu durumu değiştirecek özel bir uygulama gündemde. Birçok kullanıcının eski sevgilisini, arkadaşlarını veya konuşmadığı kişileri gizlice takip etmek istediğinde sahte hesap açmasına gerek kalmadan artık hikayeleri izleyebilmesi mümkün olacak. "Stalker" olarka tabir edilen bu profildeki kişiler için özel olarak hazırlanan bir uygulama Google Play Store'da indirmeye açıldı ve Android kullanıcıları uygulamadan faydalanarak, başkasının hikayesini izlediğinde isminin görülmemesini sağlayabiliyor.

INSTAGRAM ADINA BU BİR AÇIK

Instagram'da başkalarını gizlice takip edebilme adına geliştirilen uygulama Türk bir yazılımcı tarafından geliştirildikten sonra Play Store'a yüklendi. Kısa sürede çok sayıda indirme alan uygulama, küçük bir boyuta sahip ve tamamen ücretsiz. Uygulama "Instagram Hikayeye Gizli Bakma Eklentisi" adı altında bulunabiliyor.

Uygulama ile ilgili olarak henüz bir geri bildirim sağlanmadı ancak bu tip bir uygulamanın Instagram adına bir açıktan faydalanılarak geliştirildiği düşünülüyor. Bu durumun Instagram yetkilileri tarafından tespit edilip edilmediği henüz bilinmemekle beraber, yetkililerin bir güncelleme ile özelliği kaldırabileceği de düşünülüyor.

Güncelleme Tarihi: 28 Ağustos 2018, 00:00

YORUM EKLE