Super Mario Run Yakında Android'de

intendo'nun IOS işletim sistemi cihazları için yayınladığı Super Mario Run çok kısa bir süre sonra artık Android'de.

Super Mario Run Yakında Android'de
Nintendo'nun en başarılı oyunlarından olan Super Mario Run, IOS işletim sistemine sahip cihazlar için yayınlanmıştı. Apple kullanıcıları bu oyunu ilgiyle kullanmış ve bununla birlikte Nintendo çok büyük kar grafiğine imza attı. Başlangıçta Pokemon Go kadar ilgi görmeyen ve hatta o kadar ilgi görmeyeceği tahmin edilen bu oyun, Pokemon Go kadar  başarılı oldu ve hatta onu geçti. Aralık ayından beri 50 milyon dolardan daha fazla kazanç elde edildi. Milyonlarca kişi tarafından ciddi anlamda ilgiyle oynanan ve bununla birlikte oyun ücretli olmasına rağmen oyun çokça kişi tarafından satın alındı. 

23 Mart Perşembe Günü Androidle Buluşuyor

Aylar önce Super Mario Run'un ön kayıtları gerçekleşmişti. Bu oyuna milyonlarca kişi ön kayıt yaptı. Sadece IOS'ten bile böylesine büyük bir merakla oynanan bu oyunun Android'e de gelmesiyle birlikte Nintendo'nun çok büyük başarılara imza atması ön görülüyor. Aynı zamanda firmanın ürettiği oyunların böylesine ciddi bir ilgiyle karşılaşması da, firmanın ilerleyen yıllarda da başarılı işler çıkaracağına işaret ediyor. 

Pokemon Go Aylarca Büyük Bir İlgiyle Oynanmıştı

Devrim niteliğindeki oyunlar arasında ilgiyle oynanan oyunlar arasında Pokemon ilk sıralarda yer almakta. Bu oyuna olan bağımlılık sebebiyle hatta birkaç kişi de trafik kazasında hayatını kaybetmişti. Durum bu şekilde seyretmekteyken bu oyunun belli bir zamandan sonra oyuncularını bir hayli yürütmesi ve oyunda hile kullanan kullanıcılara karşı önlem alınmaması, oyuna olan ilgiyi bir hayli azaltmıştı.

Çocukluk Anılarını Hatırlatacak Nitelikte

90'lı yıllarda doğanların çocukluklarını hatırlatacak nitelikte olan bu oyunlar, herkesi adeta çocukluğuna döndürdü. Milyonlarca kişinin Atari'lerinde heyecanla oynadığı tesisatçı oyunu olan Super Mario'nun cep telefonlarında oynanır bir hale gelmiştir. Aynı zamanda Pokemon çizgi filmi ve film serisini heyecanla izleyen nesil de bu oyunu cep telefonuna önemli bir ilgi göstermiştir. 
Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2017, 21:25

YORUM EKLE

Popüler Haberler