Tasarruflu Spotify Lite, Kullanıcıları İkiye Böldü

Spotify'ın daha tasarruflu versiyonu olan Spotify Lite kullanıma sunuldu ancak uygulama kullanıcılarda kafa karışıklığı yarattı. İnternet tasarrufu sağlayan uygulama, fazla sadeleştirildi.

Tasarruflu Spotify Lite, Kullanıcıları İkiye Böldü

Son dönemde sıklıkla kullandığımız birçok uygulama için yayınlanan "Lite" sürümleri intenet ve batarya tasarrufu konusunda oldukça faydalı oluyor. Bu lite grubu uygulamaların arasına bir yenisi ise Spotify Lite ile eklendi. Dünyanın en çok kullanılan müzik dinleme uygulaması olan Spotify'ın Lite sürümü ile birlikte kullanıcılar daha az intenet kullanımı ile müziklerini dinlemeye devam edebilecekler ancak yeni sürümde standart sürüme kıyasla eksilen özellik sayısı bir hayli fazla oldu.

O ÖZELLİKLER KULLANILAMAYACAK

Spotify'ın Lite sürümünün dosya boyutu %85 oranında küçültülürken bazı önemli özellikler de lite sürümden çıkarıldı. Spotify kullanıcılarının en sık kullandıkları özelliklerden birisi olan çevrimdışı müzik dinleme özelliği lite sürümde yer almıyor. Bu noktada firma kullanıcıların intenet tasarrufunu destekliyor olsa da intenetsiz alanlarda müzik dinlemenin olanansızlaşması kullanıcıları caydırıyor. Öte yandan yine Spotify'ın sevilmesinde önem arz eden yüksek kalite dinleme özelliği Lite sürümde mevcut değil. Diğer bir eksiklik ise Spotify'ın kablosuz hoparlör ve kulaklıklarla bağlantı kurmasını sağlayan Spotify Connect özelliği oldu.

KULLANICILAR İKİYE BÖLÜNDÜ

Kimi Spotify kullanıcıları Lite sürüm ile birlikte eksilen özelliklerin önemsiz olduğunu vurgulayarak yeni sürümü tercih edeceğini söylerken bazıları ise eksiltilen özelliklerin uygulamanın genel kullanımında etkinliğin düştüğüne işaret ediyor. Firma şimdilik lite sürümü böyle sade olarak kullandırmaya devam edecek ancak eğer kullanıcıların talepleri yoğunluk gösterirse bazı özellikler lite sürüme eklenebilir.

Güncelleme Tarihi: 08 Eylül 2018, 18:33

YORUM EKLE