Teknoloji Firması Nokia Global Pazar Hedeflerini Açıkladı

Geçtiğimiz yıl akıllı telefon piyasasına çok hızlı bir şekilde giriş yaparak çok başarılı işlere imza atan Nokia, global Pazar hedeflerini açıkladı.

Teknoloji Firması Nokia Global Pazar Hedeflerini Açıkladı

Geçtiğimiz yıl piyasaya sürdüğü akıllı cihazlar ile dünyanın dört bir yanından teknoloji severlerin ilgi odağı haline gelmeyi başaran teknoloji firması, önemli bir başlangıç yapmayı bildi. Bir zamanların en efsane ve en çok kullanılan cep telefonu üreticisi konumundayken çok büyük bir düşüş yaşayan firma, yeniden giriş yapma hazırlığında. Bu yolda çok ciddi bir şekilde hazırlıklar yapmakta olan firmanın global pazarda ilk 3 sıranın yerini almayı hedeflediği belirtildi.

Bu yıl gerçekleşen Mobil Dünya Kongresi’nde tanıttığı mobil telefonlarla teknoloji severlerin ilgi odağı haline gelmeyi başaran ve önemli seviyede bir merakla beklenmekte olan firma, hedeflerini son derece yüksekte tutmakta. Geçtiğimiz günlerde akıllı telefonların atası olarak kabul edilmekte olan 3310'un farklı bir modeli de firma tarafından önemli bir satış stratejisiyle satışa sunuldu. Cihaz oldukça makul bir fiyatla piyasaya giriş yapsa da, talebin çok fazla olması önemli kar grafiklerini de beraberinde getirecek.

Doğu Avrupa Pazarlama Şefi Açıklamalar Yaptı

Finli cep telefonu üreticisi önemli işler başarma hazırlıkları yapmaktayken Nokia Doğu Avrupa Pazarlama Şefi, önemli açıklamalarda bulundu. Nokia’nın çok hızlı bir şekilde çıkış yapmayı başardığını açıklayan yetkili, Nokia 6’nın son derece büyük bir başarıya imza attığını da ekledi. İlk 2 sırada yer almakta olan Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung ve  teknoloji devleri arasında ilk sırada yer alan Apple’nin firma değerini yakalayabilmek için halen çok fazla yol kat etmesi gereken firmanın, öncelikli hedefinin de üçüncü sırada yer alan Huawei’yi geçmek olduğu da yer almakta.

Çin’de Elde Edilen Başarılara Bağlı

Firmanın ilerleyebilmesi ve teknoloji devleri seviyesine erişebilmesi için Çin’de gerçekleşmekte olan satışların çok önemli boyutlara ulaşması gerektiği ve burada çok büyük başarıların elde edilmesine bağlı olduğu belirtildi. Dünyanın en fazla nüfusuna sahip olan bu ülkede gerçekleşen satışların önemli boyutlarda ulaşmasıyla birlikte firmanın kendi değerini bir anda 5-6 kat bile katlayabileceği ve bu durumun da firmanın teknoloji devleri arasında yer alması için yeterli olabileceği eklendi.

Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2018, 22:07

YORUM EKLE