Telefon Numarasız Reklam Mesajları Engelleme!

Bir çok mobil kullanıcınısın muzdarip olduğu konulardan biridir telefona gelen numarası olmayan mesajlar konusu. Telefonlarımıza gelen reklam smslerini nasıl engelleyecebileceğinizi içeriğimizin devamında açıklıyoruz.

Telefon Numarasız Reklam Mesajları Engelleme!

İnsanlar genelde telefonlarına gelen numarasız mesajlardan rahatsız olurlar. Pek çok kaynaktan gelen reklam, bilgilendirme tanıtım mesajları telefonlarımıza gelmektedir.  Çoğunlukla kısa mesaj üzerinden gönderilen veya isimle arama geldiği için engellenmesi zor olan mesajların ve spamların nasıl engelleneceğini haberimizde siz değerli okurlarımıza açıklıyoruz.

Mesajlar Nasıl Engellenir?

iOS sistemine sahip telefonlarda ise bu istenmeyen mesajları engellemenin bir yolu var. Mesajlar uygulamasına giriş yaparak engellemek istediğiniz mesajları seçiniz. Seçtiğiniz mesajın yanında  bilgi butonuna basınız ve açılan yeni sekmeden arama yaparak numarayı tespit ediniz.

Numara tespitinden sonra son arananlar listesinden numarayı bulabilirsiniz. Bu aşamadan sonra numarayı engelleme seçeneğine tıklayarak o kaynaktan gelecek tüm mesajları engelleyebilirsiniz

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2019, 16:13

YORUM EKLE