Telefonlarda Uygulama Gizleme Nasıl Yapılır? Uygulama Gizleme Programları

Pek çok insan telefonunun kurcalanmasından ve özel alanlarına girilmesinden rahatsızlık duyuyor. Telefonunuzdaki uygulamaları başkalarının erişiminden gizlemek, bazı uygulamalar yardımıyla mümkün. Sizde telefonunuzda uygulamaların nasıl gizleneceğini merak ediyorsanız yazımızın devamını takip edebilirsiniz.

Telefonlarda Uygulama Gizleme Nasıl Yapılır? Uygulama Gizleme Programları

Telefonunuzun kurcalanmasından rahatsız mı oluyorsunuz, bu durumda uygulamaların nasıl gizleneceğini iyi bilmeniz gerekiyor. Kilitli ekran bildirim iletilerini devre dışı bırakmak veya makine şifresi eklemek tavsiye edilen altenatiflerdendir. Fakat Android telefon kullanıyorsanız kesinlikle uygulamalarınızı saklayın.

Telefonlarda Uygulama Gizleme Nasıl Yapılır?

Telefonunuzda yer alan pek çok özel uygulamayı başkalarının görmemesi için gizlemek isteyebilirsiniz. Uygulamaları gizlemek için en hızlı yöntem, uygulamayı parmak hareketinizle gizlemek ve ihtiyacınız olduğu anda hemen geri getirmektir.

uygulama gizleme

Uygulamaları Devre Dışı Bırakarak Gizleme

Günümüzde Android uygulamaları gizlemek için en çok uygulamaları devre dışı bırakmak yöntemi kullanılmaktadır. İlk olarak bütün uygulamaları tek tek devre dışı bırakmanız ve daha sonra bunları tekrardan aktifleştirmeniz gerekir. Bunun yanı sıra bir uygulamayı devre dışı bırakmak bütün bilgilerinizi ve en yeni yazılımları silecektir. Bu durumda uygulamaya ihtiyacınız olduğunda tekrardan aktifleştirmeniz ve güncellemeleri yapmanız gerekmektedir.

Ek Bir Program Yükleyerek Uygulamalar Gizlenebilir Mi?

Başka bir uygulamanın yardımı ile uygulamalarınız gizlemeniz mümkündür. App Lock uygulaması parolalar, desenler ve parmak izi kilitlerini uygulamalarınız için kullanmanızı mümkün kılar. Bunun yanı sıra galeride yer alan öğelerinde gizlenmesini sağlar. App Lock’u kurduktan sonra parola veya deseni belirleyin. Markette sunulan uygulamaların yanı sıra, tarayıcı ve kamera dahil olmak üzere sistem uygulamalarını bile gizleyebilirsiniz.

Uygulamaları Başlatıcı ile Gizlemek

Android başlatıcısı indirme, uygulama gizlemedeki en iyi yöntemdir. Apex Launcher bu uygulamalar arasındadır ve gizlemelerin kolayca yapılmasını sağlar. Uygulamayı kurduktan sonra ana ekranda Apex ayarlarını görebilirsiniz. Programın yüklenmesinin ardından, uygulamalarınızı gizlemek için Apex’i varsayılan başlatıcı olarak ayarlamalısınız. Bunun yanı sıra bütün uygulamaları tek bir bölümde gizlemek için uygulama çekmecelerini kullanabilirsiniz. Apex uygulamasında saklama yapmak için, yüklü programları tek tek seçmeniz gerekir. Bürün bu işlemlerin ardından uygulamalar başarılı bir şekilde saklanır ve artık ana ekranda görülmez. Gizlenen uygulamaları geçici olarak tekrardan görüntülemek için unhide seçeneğini seçmeniz yeterlidir.

Nova Launcher ile Uygulama Gizleme

Nova Launcher telefonunuzda yüklü olan programları kolayca gizlemeyi sağlayan başlatıcı bir uygulamadır. Ancak bu uygulamada diğer saydığımız uygulamalardaki gibi saklama özelliği ücretsiz olarak sunulmaz. Belli bir ücret ödemeniz gerekmektedir.

Uygulama Gizleme Programları Nereden İndirilir?

Android işletim sistemi olan cihazlara uygulamalar Google Play Store üzerinden indirilmektedir. Bu markette binlerce gizleme programı vardır. Ancak puanı en yüksek olanı ve en çok kullanılanı yüklemeniz daha güvenilirdir. Google Play Store güvenilir bir veri tabanına sahip olsa da, markette bulunan milyonlarca uygulamaların hepsi faydalı değildir.

Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2019, 15:51

YORUM EKLE

Popüler Haberler