Telegram ile numara bilmeden mesajlaşma başladı! Yakınındakilere mesaj gönderme

Tüm dünyada kullanıcı sayısını hızla arttıran anlık mesajlaşma uygulamalarından olan Telegram, bünyesine eklenen yeni özellikler sayesinde daha kolay bir kullanımın yanında güvenli bir kullanım da sunuyor. İşte son yapılan güncelleme ile Telegram’a gelen özellikler.

Telegram ile numara bilmeden mesajlaşma başladı! Yakınındakilere mesaj gönderme

Akıllı telefon kullanımının yaygınlaşmasına bağlı olarak artış gösteren intenet kullanımı, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de geniş kitlelere ulaşıyor. İntenet kullanımının artması ile kullanıcıların en çok önem verdiği konulardan olan kişisel verilerin güvenliği konusu, uygulama geliştiricilerini, kullanıcılarına en güvenilir uygulamaları sunmaya yönlendiriyor. 

Türkiye’de ve tüm dünyada halihazırda en çok tercih edilen mesajlaşma uygulaması whatsApp olmaktadır. whatsApp, son zamanlarda kullanıcılarına sunduğu yeni güncellemeler ile daha güvenli bir şifreleme sistemi ile kullanıcıların kişisel verilerini koruduğunu açıklıyor. Ancak, bu uygulamanın yanında birçok seçenek daha uygulama marketlerinde kullanıcılara sunuluyor.

Son zamanlarda kullanıcı sayısı gittikçe artan mesajlaşma uygulamalarından olan Telegram, anlık mesajlaşma uygulamaları arasında en güvenilir olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Numara vermeden mesajlaşmaya olanak sağlayan Telegram sayesinde gizliliği en üst seviyede olan konuşmalar gerçekleştirebilir, veri alışverişinde bulunabilir, arama gerçekleştirebilir ya da grup sohbetleri gerçekleştirebilirsiniz.

Telegram 5.8 Güncellemesi

Akıllı telefonlarında Telegram uygulamasını kullananlar için hazırlanan son güncelleme olan 5.8 güncellemesi ile uygulamaya birçok yeni özellik eklendi. Bu özellikler;

  • Kişi ekleme kısayolu,
  • İstenmeyen kişileri engelleyebilme,
  • Telefonunuzun konum servisini kullanarak yakınlardaki kişileri gösterebilme gibi özellikler eklendi. Ancak bu özelliği kullanabilmek için, her iki cihazda da yakınlardaki kişiler servisi etkin olmalıdır.
Güncelleme Tarihi: 25 Haziran 2019, 19:07

YORUM EKLE