Tesla’nın CEO’su Elon Musk istifası Sonrası Yeni CEO Belli Oldu

Elektrikli otomotiv sektörünün öncülerinden Tesla’nın CEO’su Elon Musk’un istifası sonrasında yerine Robyn Denholm geçerek görevi devraldı. İstifa ve yeni atamaya dair detaylar...

Tesla’nın CEO’su Elon Musk istifası Sonrası Yeni CEO Belli Oldu

Serbest Piyasa Kurulu tarafından Tesla'ya açılmış davalar sonrasında şirket ve Elon Musk’a 120 milyon doları bulan cezalar kesildi. 3 yıllığına görevinden uzaklaşması halinde kesilmiş olan cezaların düşürüleceği kararı da davanın sonuçlarındandı. Elon Musk’ın proje ve şirketin geleceğini düşünerek istifa etti.

Elon Musk’ın istifası sonrasında merak edilen konulardan birinin böylesine büyük bir projeyi kimin yöneteceği sorusu oldu fakat istifadan kısa bir süre sonra şirketin ve projenin patron koltuğuna Robyn Denholm’un geçtiği bilgisi paylaşıldı. Yeni CEO’nun şirket yönetimi tarafından seçildiği bilgisi paylaşıldı.

Dev teknoloji ve otomotiv şirketinin patron koltuğunu devralan Robyn Denholm, Avustralya’nın en büyük telekomünikasyon şirketi olan Telstra’da finans ve strateji sorumlusu olarak da görev yapıyor. Tesla patron koltuğunda en az 3 yıl süre ile görev yapması beklenen Robyn Denholm’ün nasıl bir yönetim ve strateji izleyeceği ise merak konusu.

Robyn Denholm kimdir

Robyn Denholm kimdir?

Yukarda resmini görmüş olduğunuz kişi Tesla’ya çok uzak bir isim değil. 2014 yılından beri şirketin yönetim kurulu üyesi. Aynı zamanda 2017 yılından bu yana ise Telstra telekomünikasyon şirketinde Finans ve Strateji sorumlusu görevini yürütmekte. Göreve geçmesi 6 ayı bulacak olan Robyn Denholm’un 300 bin dolar nakit ve 8000 adet Tesla hissesi alacağı söylenmekte.

Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2018, 23:18

YORUM EKLE