TFT Mobile çıktı mı? Teamfight Tactics Mobile başarılı mı, oyunun amacı ne?

Dünyanın en fazla oynanan oyunları arasında başı çeken oyun League of Legends oyunun yapımcıları, yeni oyunlara yelken açıyor. Bilgisayar modunu çok fazla oynayan ve telefon sürümünün çıkmasını bekleyen teamfight hayranları veya oyunu merak eden kişiler arama motorlarından TFT Mobile çıktı mı? Teamfight Tacktics Mobile başarılı mı, oyunun amacı ne? Sorularını aratarak konuyu araştırmaktadır. İşte merak edilenler ve akıllardaki tüm soruların cevapları haberimizde.

TFT Mobile çıktı mı? Teamfight Tactics Mobile başarılı mı, oyunun amacı ne?

Çok sevilen League of Legends oyununun yapımcıları tarafından geliştirilen TeamFight Tactics Mobile oyunu, sevenlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

TFT nedir, ne değildir?

TFT Mobile çıktı mı? Ne kadar başarılı?

Yalnızca bilgisayar üzerinden oynanabilen bu oyun, telefonlar için de geliştirildi. Oyunun mobil versiyonu, bilgisayar versiyonuna göre ne kadar başarılı? Bazı sorunların yaşanması muhtemel mi? Sorularının yanıtı yazımızda.

Oyunun amacı ne?

TFT nedir, ne değildir?

Teamfight Tactics, geçen senelerde League of Legends oyununun içerisine eklenen farklı bir oyun olarak çıkmıştı. Oyuncuların yeni çıkan bu oyunu çok sevmeleri, hatta diğer moddan bile fazla oynamaları karşısında Riots games tft üzerine daha çok eğildi.

Her kompozisyon arasında bir uyum var

Oyunun amacı ne?

Oyunun amacı, haritada bulunan 7 diğer oyuncunun canlarını bitirene kadar onlara karşı galip gelmek. Tüm savaşın sonunda hayatta kalan en son kişi oyunu kazanmış oluyor. Her oyuncuya rastgele olarak çıkan kartları toplayarak elinizdeki diğer kartlara göre en uygun kompozisyonu düzenlemeniz gerekmekte.

Rakibin oynadığına dikkat etmek gerek

Her kompozisyon arasında bir uyum var

Kesinlikle, sadece güçlü şampiyonlar toplayarak bir kompozisyon oluşturmak başlı başına oyunu size kazandırmaz. Diğer oyuncuların hangi kartları topladığına göz atmanız ve kartlarınızı ona göre düzenlemeniz lazım. Unutmayın, yapacağınız her kompozisyonun çeşitli güç dengesi olmakta.

Rakibin oynadığına dikkat etmek gerek

Eğer ki düşmanlarınızdan bir oyuncunun destesinde büyü hasarı veren şampiyon çoğunluktaysa, siz kendi kartlarınızdan büyü direnci verecek olan düzeni seçmeniz daha uygun olacaktır. Oyun, adında yazdığı gibi taktik ve çoğunlukta strateji gerektirmekte.

Sıkı dikkat lazım

Her şeyden önce bu oyunu oynarken son derece dikkatli olmanız, her hareketinizi düşünerek yapmanız gerekir. Bu oyunu, dikkat gereksiniminden dolayı oyuncular oldukça sevdi. Oyunun bilgisayar modu çok fazla sevildi ve oynandı ki buna karşılık olarak Riot Games bu TFT oyunun telefon sürümünü yapma yolunda çalışmalarına başladı.

Yemek yerken bile oynanır

Bu oyunda da diğer tüm chess oyunlarında olduğu gibi klasik bir tema kullanılmış. Ana karakterinizi belirledikten sonra kolay bir şekilde seçerek, yükleme ekranına geçiş yapabiliyorsunuz. Oyunun ara yüzünün oldukça sade ve basit olması çoğu oyuncunun bu oyunu sevme nedenlerinden. Yemek yediğiniz esnada bile tek eliniz ile bu oyunu oynayabilirsiniz.

Yemek yerken bile oynanır

Oldukça kullanışlı

Bir maça girdiğiniz zaman ekranda sizin kafanızı karıştıracak hiçbir gereksiz ayrıntıya yer verilmemiş. İlk başta oyunculara rehber olması adına bir yardımcı bulunmakta ve oyunla ilgili tüm bilgiler de içerisinde bulunmakta. Oyunun ara yüzünün kullanışı oldukça basit ve kullanışlı.

Oldukça kullanışlı

Vakit nakit demek

Bir oyuna girdiğiniz esnada size gelen bir çağrıyı yanıtlamanız ardından oyuna geri dönerken bir sorun yaşamıyorsunuz. Hiçbir donma veya bir yükleme işlemi yapmadan oyuna hızlı bir şekilde girebiliyorsunuz.

Vakit nakit demek

Sık sık güncelleniyor

Oyuncuların sürekli olarak aynı şampiyonlarla oynamaları sonucu sıkılacakları düşünülerek güncellemelerle birlikte, birçok yeni karakter eklenmiş ve eklenmeye devam ediyor. Yeni karakterlerle birlikte oyunun kompozisyon dengelerinde bazı değişiklikler yaşanıyor. Bu şekilde oyun aynı haliyle kalmayarak oyuncuları da sıkmamış oluyor. Oyunun oynanış dengesi açısında tek eleştirebileceğimiz nokta, tank olan şampiyonların oldukça güçlü olması olur.

Sık sık güncelleniyor

Yakında düzeltilir

Her ne kadar yapacağınız, kompozisyonlar sizi ileri seviyeye taşısa da karşınıza çıkacak bir oyuncunun eğer canı fazla olan bir karakteri bulunuyorsa sizi yeniyor. Ancak bu sorun da en yakın zamanda gelecek olan güncellemeyle düzeltilir. Kısacası oyun gerek dış görünüşü gerekse oynanış açısından son derece başarılı görünüyor. Tüm oyun sever kişilere GLHF

Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2020, 16:14

YORUM EKLE

Popüler Haberler