Türk Telekom Gizli Numara Engelleme Nasıl Yapılır? Türk Telekom Numara Engelleme Detayları

Gizli numaralar tarafından rahatsız edilmek istemiyorsanız GSM şirketlerinin geliştirdiği gizli numara engelleme servisini kullanabilirsiniz. Türk Telekom’da müşterilerini düşünerek bir gizli numara engelleme servisini geliştirmiştir. Türk Telekom gizli numara engellemenin nasıl yapılacağını bilmiyorsanız, birkaç adımda gizli numara engelleme sistemini aktifleştirebilirsiniz.

Türk Telekom Gizli Numara Engelleme Nasıl Yapılır? Türk Telekom Numara Engelleme Detayları

Gizli numaradan yapılan aramalar günümüzde de halen devam ediyor. Bu durumdan pek çok kişi rahatsız oluyor ve bunun farkına varan GSM şirketleri bu durumun önüne geçebilmek için pek çok önlem almaya başladı. Türk Telekom’da gizli numaraları engelleme özelliğini geliştirdi. Gizli numaraları engelleme özelliği ile tanımadığınız kişilerin sizi rahatsız etmesinden kurtulabilirsiniz.

Türk Telekom abonesiyseniz ve gizli numara engelleyicisini açmadıysanız elbet bir gün gizli numaralar tarafından rahatsız edilebilirsiniz. Türk Telekom’dan gizli numara engelleyicisini açmak için aşağıdaki işlemleri uygulayabilirsiniz.

Türk Telekom Gizli Numara Engelleme

Öncelikle telefonunuzun arama bölümüne *100# yazarak aramaya basın ve karşınıza çıkan ekrandan “Hayatı Kolaylaştıran Servisler” kısmını seçin. Ardından ayarlar bölümünün altındaki yere 3 yazıp göndere basın. Bu işlemlerin ardından karşınıza çıkan ekrandan 6 numaralı seçeneği seçmelisiniz. Yazma bölümüne 6 yazın ve ekrana çıkan seçeneklerden “aktif et”i seçin.

Bütün bu işlemlerin tamamlanmasının ardından Türk Telekom size bir mesaj gönderir. Ayrıca Türk Telekom gizli numara engelleme servisi tamamıyla ücretsizdir.

Güncelleme Tarihi: 15 Nisan 2019, 14:26

YORUM EKLE