Turkcell BiP Web nedir? Nasıl kullanılır?

Masaüstü bilgisayarlarda erişime açılması sonrasında Turkcell BİP Web kullanıcılar tarafından sıkça tercih edilmeye başlanmıştır. Turkcell BİP Web Nedir? İşte Turkcell BİP Web hakkındaki ayrıntılar…

Turkcell BiP Web nedir? Nasıl kullanılır?

Turkcell BİP Web Nedir?

Turkcell’in anlık olarak mesajlaşma imkanı tanıyan uygulaması BİP ile beraber arkadaşlarınızla ya da tanıdıklarınızla intenet üzerinden ücretsiz bir şekilde konulabilirsiniz. Akıllı telefonlara uygulamanın indirilmesi, tarife üzerinden ücretlendirilmeden mesajlaşma ve konuşma imkanının sağlanmasına olanak tanıyacaktır. Uygulama WhatsApp uygulamasına benzerlik göstermektedir.

Turkcell BİP Web ile birlikte tıpkı WhatsApp Web gibi bilgisayarlar üzerinden de kullanım şansı tanınmaktadır. Aynı şekilde bu kullanımlarda da tarife üzerinden herhangi bir ücretlendirme yapılmamaktadır.

Turkcell BİP Web Kullanımı

Turkcell BİP Web kullanımı için aşağıdaki kısımda sıralanan adımların takip edilmesi gerekmektedir.

Öncelikli olarak bilgisayarın intenet tarayıcısı açılmalıdır. Sonrasında ise Turkcell BİP Web intenet sitesine gidilmelidir. Daha önceden BİP uygulamasını telefonunuzdan kullandığınızı varsayıyoruz. Telefonunuzun içinde yer alan BİP WEB bölümüne giriş yapmalısınız.

Web sayfasında yer alan QR kod bölümüne gelerek, telefonunuzun uygulamasında açılan kamera ile okutmanız gerekmektedir. Bu işlem sonrasında telefonunuzda kullandığınız BİP uygulaması bilgisayar ortamına taşınmış olacaktır.

Whatsapp’a benzer kullanım özellikleri ile Türkiye’de rakip olan BİP uygulaması, her alanda rakibini zorlamaya devam ediyor. Turkcell’in ücretsiz olarak kullanıcılarına sunduğu bu hizmetler mesajlaşmak, resim ya da video gönderimi yapmak ve görüntülü konuşmak şeklinde sıralanabiliyor.

Güncelleme Tarihi: 08 Temmuz 2019, 21:34

YORUM EKLE

Popüler Haberler