Vine İsim Değiştirerek Geri Geliyor! İşte Yeni Kısa Video Byte Uygulaması Detayları

Son zamanlarda sosyal medya platformunda Instagram, Twıtter, Snapchat ve TikTok gibi uygulamaların daha çok kullanıldığını görmekteyiz. Bir zamanlar hatırlanacağı gibi Vine uygulaması da bu uygulamalardan bir tanesiydi. Popülerliğini yitirdikten sonra kullanıma kapatılan Vine Uygulaması İsim Değiştirerek Tekrar Geliyor! İşte yeni Vine hakkındaki detaylar…

Vine İsim Değiştirerek Geri Geliyor! İşte Yeni Kısa Video Byte Uygulaması Detayları

Vine Uygulaması İsim Değiştirerek Tekrar Geliyor!

Vine uygulaması, 6 saniye süre ile çekilen videoların insanlar ile paylaşılmasını sağlayan bir uygulama olarak kullanılmaktaydı. Uygulama zamanında Twıtter şirketine satılmıştı ancak sonrasında popülerliğini kaybetmişti. Sonrasında Twıtter’da Vine uygulamasını kullanıma kapatmıştı.

Şimdilerde ise zamanında Vine uygulaması oluşturan Dom Hofmann, Byte isminde yeni bir uygulamayı ortaya koymaya hazırlanıyor.

Byte Geliyor!

Dom Hofmann tarafından oluşturulan yeni uygulama Byte’nin beta sürümü kullanılmaya başlandı bile. Aynı zamanda 100 şanslı kişiye davetiyelerde gönderildi.

Dom Hofmann uygulama kapsamında çektiği bir videoyu da kamuoyu ile paylaştı. Bu videodan da anlaşılacağı gibi yeni uygulama Byte, eski Vine uygulamasına oldukça benzeyecek. Elbette farklılıklarda bulunacak. Bu farklılıklara önek olarak Vine uygulamasında kullanılan kare çerçeve yerine dikey çerçeve kullanılacağını söyleyebiliriz.

Uygulamayı kullanacak olanları şaşırtacak bir özellik daha bulunuyor. Byte uygulamasında son senelerde alışkın olduğumuz takipçi sistemi kullanılmayacak. Takipçi sistemi yerine seneler önce Facebook uygulamasında kullanılan arkadaşlık sistemi kullanılacak.

Dom Hofmann uygulamanın sosyal mecrada çok büyük bir ses getireceğini iddia ediyor. Aynı zamanda Vine uygulamasında atılan yanlış adımların Byte uygulamasında atılmayacağını bu yüzden giderek daha da iyi olacaklarını ifade etti.

Byte uygulamasının Eylül ayından itibaren tüm Dünya kapsamında kullanıma açılması bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 27 Nisan 2019, 17:23

YORUM EKLE
YORUMLAR
Sefa Rifat Erim
Sefa Rifat Erim - 1 yıl Önce

Tik Tok kanserinden kurtulabilmek için bu uygulama gerekli,


Popüler Haberler