Volkswagen Golf 8 özellikleri ve görünümü hakkında detaylar ortaya çıktı!

Wolkswagen Golf 8 özellikleri ve görünümü sosyal medya gündemine oturdu. Araç hakkında detaylar ortaya çıktı. Haziran ayında üretilmesi beklenen Golf 8'in görünümü Golf hayranlarını görsellere kilitledi.

Volkswagen Golf 8 özellikleri ve görünümü hakkında detaylar ortaya çıktı!

Wolkswagen’in en fazla rağbet gören Golf serisinin yeni üyesi Gold 8 ile ilgili fotoğraflar sızdırıldı. 17 yıl önce en fazla satan model olma başarısını gösteren Golf, bu yıl sekizinci nesline adım atacak. Yeni otomobilin hayali görüntüleri ortaya çıktı.

gold 8

Gold 8 Nasıl Bir Görünümde Olacak?

Fotoğrafları sosyal medyaya sızdırılan Golf 8 bilgisayar ortamında çizildi.  Keskin ve sportif bir görünümle sürücüleriyle buluşacak Golf 8’de kayar sinyal stop yer alırken, farlardaysa LED kullanılacak. Golf 8’de en büyük değişimin içerde olması bekleniyor. Dijital göstergeyle büyük ekrana sahip olması beklenen yeni otomobilin konsol tasarımı da bir hayli ilgi çekici olacak gibi görünüyor.

gold 8

Golf 8 Motor Seçenekleri

Aktif silindir kapama özelliğine sahip olacağı belirtilen Gold 8, 1.5 TSİ motora sahi olacak. İlk olarak 1.0 TSI motorla sürücülerle buluşacak Golf 8’in yeni modellerinin 1.6 ve 2.0 hacimli TDI motorla geleceği belirtiliyor. Şanzımanı ise 6 ileri ve DSG 7 ileri otomatik şeklinde kullanılacak.

gold 8

255 hp güç ve 2.0 TSI motor sunan yeni Golf’teki 1.5 TSI ile 2.0 TDI motorlu modellerinde 48 volt hafif hibrit sisteminin kullanılacağı öğrenildi.

Golf 8 Ne Zaman Tanıtılacak?

Yeni Gold 8 bu yılın Haziran ayında üretilecek. Aracın 2019 Frankfurt Otomobil Fuarı’nda tanıtılacağı aktarılıyor.

Güncelleme Tarihi: 02 Temmuz 2019, 14:15

YORUM EKLE