26 Mart 2020 Perşembe 18:36
Web tarayıcıdan oynanan en iyi ücretsiz browser oyunları listesi

Tarayıcı oyunları her zaman daha fazla tercih edilen ve daha popüler olan oyunlar arasındadır. Çünkü tarayıcı oyunları hem sırf size ait bir bilgisayar hem de çok pahalı bir bilgisayar istemez. Hemen hemen intenete bağlantısı olan her bilgisayar üzerinden oynanabilen oyunların, kendi bilgisayarınızı götüremediğiniz yerlerde de rahatça oynanabilme gibi artı bir yönü bulunmaktadır. İyi ve başarılı bir deneyim sunan online oyunlar diğer insanlar tarafından daha fazla bilinmektedir. Böylece kendi ortamınızdan çıktığınız zamanlarda diğer insanlarla sosyalleşme ve ortak bir nokta bulma şansınız da artacaktır. Şimdi sizler için hazırlamış olduğumuz 2020 yılında oynayabileceğiniz en iyi tarayıcı oyunlarına şöyle bir göz atalım. 

Game Of Thrones Winter İs Coming

Game of Thrones Winter is Coming strateji her şeyden önce geliyor. Oyuncular fethedilemez bir kale ve muzaffer bir ordu sahibi olmaya çalışırken, dizinin ikonik karakterlerinden yardım alacaklar. Oyuncular ilerledikçe, Demir Taht’a oturmak için gereken kudret, parayı ve nüfuzu kazanacaklar.

Westeros coğrafyasında sizi bekleyen pek çok Game of Thrones karakteri var. Her biri farklı yeteneklere, kendi askerlerine ve halkına sahip. Oyuncuların dost seçerken iki kez düşünmesi gerekecek. Bu oyunda hakimiyete giden yol nüfuz ve entrikalardan geçiyor.

Oyuncular arkadaşlarını davet ederek ordu kuracak, diğer Westeros lord ve leydileriyle savaşıp kalelerini fethedecek. Nihayetinde Yedi Krallığın hükümdarı olmayı başarabilen oyuncu, Demir Tahtı hükmüne yaraşır bir şekilde düzenleyip geliştirebilecek. Westeros’da sizi 30 farklı iklim ve hava koşulu bekliyor. Bu kıtanın görüntüsü, en az liderleri kadar hızlı değişiyor. Bu oyunun oynamak ve farklı bir deneyim yaşamak isteyen oyun severler https://got.gtarcade.com/en/#home bu link üzerinden oyuna ulaşabilir ve oynamaya başlayabilir. 

https://youtu.be/hYr3XT_wFaY

Online Soccer Manager

Bu oyunu mobil olarak Android ve IOS cihazınıza ücretsiz olarak indirip oynayabilirsiniz. Oyuna başladığınızda sizden takım seçmenizi istiyor. Aklınıza gelebilecek her futbol liginin tüm takımları vardır. İspanya liginden Real Madrid'den Barcelona'ya Real Betis'e Sevilla'ya; Türkiye liginden Galatasaray'dan Fenerbahçe'ye Bursaspor'dan Osmanlıspor'a kadar tüm liglerden takım seçebilirsiniz. Tüm takımlar seçtiğiniz zamanki gerçek oyuncularına göre güncellenir. Anlayacağınız oyun her zaman günceldir. Farklı farklı serverlerden takım seçebilirsiniz. Şimdi diyeceksiniz ki: "O zaman mesela ben Almanya'dan Bayen'i aldım. Başka biride Augsburg'u aldı. Bunda bi adalet yok mu?" Tabi ki var kardeşim. Her takımın kadro düzeyine göre bir hedefi var. Öneğin Bayen'i Real Madrid'i veya başka liglerin en güçlü takımlarını aldığınızda hedefiniz mutlaka şampiyonluktur. Oyunda çeşitli kulüplerden transfer yapabilirsiniz. Aynı şekilde futbolcuda satabilirsiniz. https://tr.onlinesoccermanager.com/PrivacyNotice?nextUrl=%2FRegister Bu link üzerinden oyuna kayıt olmanız mümkündür.

https://youtu.be/8HpRiPj6V4g

Slither.io

Küçük bir top ile dünyayı fethetmek isteyenlerin bağımlılık yaratan oyunu Agar.io’nun yapımcısı Thontree Studios yeni oyunu slither.io ile oyunseverlerin karşısında. 25 Mart 2016’da yayınlanan oyun, ABD’de hem genel uygulama hem de oyun kategorisinde en çok indirilen uygulama olurken, Türkiye’de ise en çok indirilen 3. oyun olmayı başardı. Slither.io oyununda siz bir yılansınız oyun başladığınızda çevrenizde bulunan yuvarlak yemleri yiyerek büyüyorsunuz. Her topladığın yem size daha da büyütecek ve puan kazandıracaktır. Diğer rakiplere çarpamadan sizin onlara çarpmasını sağlayarak size çarparak ölen oyuncudan dağılan yemleri topluyorsunuz. Oyunun mantığı bu şekilde basit, oyunda hızlı hareket etmek için space tuşuna basmalı, sağ sol ve diğer ekran hareketlerini ise fare ile yapmalısınız. Bu oyunu http://slither.io link üzerinden oynamanız mümkündür. 

https://youtu.be/e-5qVeWSp0Q

Metin 2

Metin2, çok oyunculu online bir istemci oyunudur. Oyun ilk olarak 2003 yılında Kore ve Çin'de yayınlanmıştır. 2005 yılının mart ayında Ymir Entertainment şirketi tarafından satın alınmış, bir yıl sonra Gameforge tarafından satın alınarak 17 dilde hizmet vermeye başlamıştır.

Metin2, üç büyük imparatorluğun savaşını anlatan bir uzakdoğu hikayesidir. Oyunda her oyuncu bir karaktere sahiptir. Oyuncuların amacı ise savaşarak kendini geliştirmektir.

https://youtu.be/QigNM_UgjUA

League of Angels III

Online savaş oyunu, karanlığın çevrelediği insanoğlu kıtalarına tekrar barış getirmek amacıyla uzun bir serüvene başlangıç yapıyor. Takımımızı toplayıp, eşyalarımızı geliştirerek ve kendimize ufak bir ordu oluşturarak bu kötülüklere karşı olan savaşta kendimize bir konum edinebiliyoruz.

League of Angels, tarayıcı oyunu olmasına rağmen grafik bakımından oldukça kaliteli görünüyor. Görsel olarak bakacak olursak MMORPG türlerinde oldukça popüler olan baştan çıkarıcı zırhlarla donatılmış kadınlar, kahramanımız olacak karizmatik erkek veya fiziksel olarak bir canavarı andıran savaşçı temalarını işliyor. 

https://youtu.be/Tjc77bq8QR0

Roblox

Dünyanın en çok gamer kullanıcısına sahip olan oyunlardan bir tanesi olan

Roblox veya RŌBLOX, 8-18 yaşındaki kişileri hedefleyen bir oyundur. Oyunda kullanıcılar diğer kullanıcıların girebileceği çeşitli şekillerdeki blokların rengini ve boyutunu değiştirerek sanal dünyalarını yapma imkanı bulular.

Roblox’ta yer alan oyunların oynanmasında farklılıklar yer almaktadır. Sistem üzerinden kullanıcılar tarafında oluşturulan sanal oyunların hepsi birbirinden bir şekilde de olsa ayrılmaktadır. Bu yüzden her oyunun kendi has bir oynama şekli bulunmaktadır.

https://youtu.be/sme76WoJ_-U

Legend Online

Legend Online oyunu, 2012 yılında ülkemizde ilk olarak Facebook üzerinde oynanmaya başlanan bir Web tabanlı bir oyundur. Legend Online'da efsanevi tanrıların zamanında şeytan bütün kötükleri kutsadı ve tanrılan çatışması sırasında meydana geldi. Dünya tamamen değişime uğradı ve yaratıklar cehennemden yer yüzüne çıktı, iyiliğe karşı savaşmaya başladılar. Hemen Legend Online kayıt olup, Legend Online bu mücadeleye ortak olabilirsiniz. 

https://youtu.be/5h2tj68FWZI

Diep.io

Diep.io bir tankı kontrol ettiğimiz online bir oyundur. Bu oyun eğlenceli olmasına karşın her io oyunu gibi ücretsizdir. Oyundaki karakterinizin hızını, can yenilenmesini, maksimum canını, vuruş gücünü ve daha birçok şeyini güçlendirebildiğiniz gibi bir de tankınızın tarzını da oluşturabiliyorsunuz. Bu oyunda  her io oyunu gibi fareyle oynanır farenizi ateş etmek istediğiniz tarafa çevirin ve sol tıka basın hareket etmek isterseniz ise ok tuşlarını kullanabilirsiniz.

https://youtu.be/9pf4Un2bIWg

Ikariam

İkariam, Gameforge AG’ye ait olan web tabanlı bir strateji oyunudur. Bu oyunda en gerekli olan şey sabırdır. Çünkü gerçek zamanlı bir oyun olup oyun içerisindeki süre gerçekte var olan süre ile aynı türdendir.

Bir dünya üzerinde seçilen bir sürü ada içerisinde kurulan şehirler vasıtasıyla oynanır. Oyunda ilk şehrini kurup her koloni atarak yayılma politikası izlediğinde oyun kendi hayali karakterleriyle sana yardımcı olur. Şehirde bir sürü inşaat alanı bulunmakta ve belediye binası otomatik olarak kurulmuş şekilde oyuna başlaman istenmektedir. Daha sonra bu inşaat alanlarına depo, saray, istihbarat merkezi, ticaret merkezi, depo kapasite genişletmesi için yığın sahaları, müzeler, kışlalar, tersaneler v.b gibi oyun konseptinde var olan binaları kurma ve seviyelerini artırma yöntemiyle şehirlerini geliştirebilirsin.

https://youtu.be/PSXDfPXrft0

Vikings: War of Clans

Tıpkı dizide olduğu gibi burada da bir bölgeleri fethediyor, ittifaklar kurup düşman güçlere karşı savaşıyorsunuz.

Oyunda herkesin saygı duyduğu bir kont olarak, binalar kurabilir, önemli noktalarda yapacağınız yeni inşalarla askerler çıkarabilir, gemiler inşa edebilir ve sonucunda devasa bir orduyla savaşa çıkabilirsiniz. Bunları yapmak için çok fazla zamana da gerek yok. Herkes biliyor ki mobil oyunculuk çok güzel olsa da uzun soluklu oynanmıyor. Bu yüzden de Vikings: War of Clans, kısa sürede büyük işler yapmanız için de son derece ideal bir oyun. Oyunu ister iOS ve Android, isterseniz de tarayıcı üzerinden oynayabiliyorsunuz.

https://youtu.be/HxEcSsnfzkg

Agar.io

Agar.io tarayıcı üzerinden oynan multiplayer türünde bir oyun. Mouse ve klavye ile oynanıyor. Oyundaki amacınız; rakiplerinize yem olmadan küçük baloncukları toplayarak karakterinizi büyütmek ve sizden daha küçük olan rakipleri yemek.

Eğer karakterinizi çok büyük boyutlara ulaştırabilirseniz klavyenin “Space” tuşu ile bölünebiliyorsunuz. Eğer yine büyük boyutlara ulaşırsanız “W” tuşu ile rakiplerinize parça göndererek hızlı bir şekilde yiyebiliyorsunuz.

https://youtu.be/ugcT6eeUm2A

First Blood

Türkiye’de ki ilk web tabanlı FPS oyunu olarak piyasaya çıkan First Blood, kısa sürede çok sayıda kullanıcıya ulaşmayı başardı. Oyunu oynamak için ilk olarak ana sayfasında yer alan kayıt ol bölümünden bir kullanıcı hesabı oluşturmamız gerekiyor. Oyun tamamıyla bir tarayıcı oyunu. Ancak grafikleri ve oyun tarzıyla MMOFPS tarzındaki oyunları aratmayacak düzeyde bir hizmet sunuyor. Türkçe anlamı ilk kan olan oyun, tamamen ücretsiz olarak kullanıcılarla buluşuyor. First Blood oyununda sizlere çok çeşitli silahlar sunuluyor. Bu silahların renklerinden modellerine kadar her şeyine siz karar verebiliyorsunuz. Oyunda yer alan kişisel depo bölümünden de sahip olduğunuz silahları görebiliyorsunuz. Bu tarz oyunlarda genellikle yer almayan bir özellik olarak silahlarınız belirli süreler kullanıldıklarında hasar görüyorlar ve onarıma ihtiyaç duyuyorlar. Bu sebeple de kişisel depo bölümünden oyun parası karşılığında silahları onarmanız gerekiyor. Tüfekler, tabancalar, el bombaları ve bıçaklardan oluşan profesyonel bir ekipman kurmanız mümkün.

https://youtu.be/qXSRXwihGok

En iyi tarayıcı oyunları 2020 konulu listemize bu oyun ile birlikte son veriyoruz. Farklı tarzlardaki bu oyunları listelediğimiz haberde umarız faydalı bir içerik sunabilmişizdir.

Son Güncelleme: 26.03.2020 18:36
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Popüler Haberler