Whatsapp Artık O Cihazlarda Çalışmayacak

Dünyanın dört bir yanından akıllı telefon kullanıcılarının cihazlarından eksik etmediği dünyaca ünlü Whatsapp uygulaması, o telefonlardan resmen çekildiğini açıkladı ve kullanıcıları şoka soktu;

Whatsapp Artık O Cihazlarda Çalışmayacak

Dünyanın en çok kullanılan sohbet uygulaması olan Whatsapp, bazı telefonlara güncelleme yayınlamayı kesmişti. Pek çok güncelleme alarak çok daha farklı bir konuma gelen dünyaca ünlü bu uygulamaya gelen bu eklentilerin kimi cihazlarda ciddi sıkıntılara yol açabileceği sebebiyle popüler uygulama desteğini kesmek zorunda kalmıştı. Sonuç olarak kimi zaman yayınladığı güncellemelerin akıllı cihazlarda sorun getirmesinin ardından cihazlarda bu durumun nasıl bir tepki vereceği tam anlamıyla tahmin edilememekle birlikte uygulamanın başını belaya sokabilirdi.

30 Haziran 2017 tarihinden itibaren uygulamanın kullanılmayacağı işletim sistemlerini ve akıllı cihazları açıklayan yetkilileri, bazı Android, IOS, Windows, BBOS ve Symbian işletimciye sahip cihazlardan desteğin tam anlamıyla çekileceği ve artık uygulamanın kullanılamayacağı aktarıldı. Bir zamanlar dünyanın dört bir yanında çok büyük bir ilgiyle kullanılan BlackBerry OS ve BlackBerry 10 cihazlarında artık uygulamanın kullanılamayacak olması, cihaz kullanıcılarının canını bir hayli sıktı.

Android 2.1 ve IOS Cihazlarında da Kullanılamayacak


Android işletim sistemine sahip olan akıllı cihazlarda bulunan ilk sürümlerde de artık bu uygulamanın kullanılamayacağı belirtildi. Aynı zamanda iPhone 3GS cihazlarında ve IOS 6 işletim sistemine sahip olan telefonlarda bu durumun söz konusu olduğu eklendi.

Uygulama indirilebilir hale geldiği andan itibaren çok büyük bir ilgi görmüş ve bununla birlikte SMS devrini kapatmıştır. Kullanıcılar artık sadece intenet bağlantısıyla birbirleriyle çok kolay bir şekilde iletişim kurabiliyor olmaları ve bu uygulamaya gelen güncellemelerle çok daha kullanışlı bir hale gelmesi, ilgi yoğunluğunu artırdı.

Bununla birlikte bu uygulamanın neredeyse kişinin rehberindeki herkesin kullanıyor olmasıyla birlikte artık kişiler SMS kullanmaya ihtiyaç duymayarak buradan iletişim kurar hale gelmişlerdir. Uygulamanın artık görüntülü konuşma özelliğine sahip olması ve Snapchat’taki gibi hikayeler özelliğinin mevcut olması da bir hayli ilgi görüyor. 

Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2018, 16:41

YORUM EKLE