Whatsapp Beklenen Geri Adımı Sonunda Attı

Büyük bir yaygınlıkla kullanılan en popüler uygulamalardan olan Whatsapp’a gelen son güncellemede tepki gören ‘’durum’’ özelliği konusunda geri adım atıldı;

Whatsapp Beklenen Geri Adımı Sonunda Attı
Uygulama kullanıcılarının sinirlerini adeta alt üst eden fotoğraflı durum özelliği büyük tepki almıştı. Özellikle de her geçen gün Snapchat’e daha da benzeyen özelliklere sahip olmakta olan bu uygulama, gündemde olan konuların yer almakta olduğu Twitter’de de büyük bir yer tutmuştu. Kullanıcıların özel olarak ilgi duyduğu ve o anki durum yerine istedikleri sözleri yazdıkları durum yerinin kaldırılması ve yerine fotoğraflı durum eklentisi gelmesi, güncellemenin en çok eleştiri alan eklentilerinden birisiydi.

Kullanıcıların Tepkileri Doğrultusunda Geri Adım Attı

Dünyanın en popüler uygulamaları arasında çok önemli bir yer edinen ve bununla birlikte son güncelleme haricinde her zaman olumlu tepkiler almayı başaran Whatsapp, kullanıcılarına önemli özellikler tanımakta. Sadece intenet bağlantısı üzerinden hem mesaj atılabilen hem arama yapılabilen ve hem de görüntülü olarak görüşme gerçekleştirilebilen bu uygulama, milyonlarca kişinin pek çok ihtiyacını karşılamakta.

İletişim kurabilmek için kullanılan uygulamalar arasında popülaritesi en yüksek olan Whatsapp, aldığı tepkilerin ardından güncellemedeki birtakım yenilikleri geri aldı. Bunun yanı sıra gelen güncellemenin ardından kullanıcılar tarafından artık ezbere gibi kullanılan pek çok özelliğin yerinin değişmesi de yeni tepkiler doğurmuştu.

Kişiler Sekmesinin Bulunması Adeta İsyan Ettirmişti

Kullanıcıların birbirleriyle mesajlaşabilmek için girdiği ‘’kişiler’’ sekmesinin yerinin değişmesi de durumu bir hayli zorlaştırmıştı. Yeni gelen güncelleme her ne kadar yeniliklere ev sahipliği yapsa da, pek çok kişi bu durumu gereksiz olarak gördü. Sosyal medya uygulamaları arasında fotoğraf paylaşmak için yeteri kadar uygulama varken, Whatsapp’ın da böyle bir adım atması gerçekten şaşırtıcı bir durum oldu.

Bunun yanı sıra günümüz uygulamalarının git gide Snapchat’te bulunan özelliklere doğru kayıyor olması da hiç kimsenin gözünden kaçmamakta. Instagram’a gelen Instasnap özelliğinin Snapchat uygulamasının adeta kopyası olduğu da kullanıcılar arasında tartışılan konular arasında yerini almıştı.

Alınan tepkilerin ardından Whatsapp’ın geri adım atmak zorunda kalmasıya birlikte artık sohbet edilen kişinin durumu da profiline bakınca görülebilecek. Bunun yanı sıra artık eskisi gibi Ayarlar sekmesinden yeniden kullanıcıların durumunu dilediği gibi değiştirebileceği yer aldı. 
Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2017, 03:21

YORUM EKLE