Whatsapp Bildirim Kapatma Özelliği Nasıl Kullanılır? WhatsApp Sessize Alma!

Whatsapp’ta yeni güncellemeler sonrası bildirim kapatma özelliği getirildi. Whatsapp bildirim kapatma, yada sessize alma hakkında bilmediklerinizi bu haberimizden öğrenebilirsiniz.

Whatsapp Bildirim Kapatma Özelliği Nasıl Kullanılır? WhatsApp Sessize Alma!

Dünyaca ünlü sosyal medya uygulaması olan Whatsapp her an bir yenilikle karşımıza çıkmayı başarıyor. Son güncellemelerle getirilen Whatsapp bildirim kapatma özelliği ise oldukça dikkat çekici bir özellik olarak kullanıcılarla buluştu. Bu özellik sayesinde Whatsapp’a gelen mesajlarda telefonunuzdan bildirim sesi çıkmamış olacak.

Dünyanın en geniş kapasiteli sosyal medya ve mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp’ta her geçen gün bir yenilik oluyor. Herkes en az 5 ila 10 arası bir Whatsapp gurubuna kayıtlı. Guruplarda konuşulanlar zaman zaman çok uzun olabiliyor. Bu açıdan telefona gelen mesajların sesi gürültü kirliliğine sebep olup kullanıcıyı rahatsız edebiliyor. Siz de sürekli gelen bildirim sesinden sıkıldıysanız Whatsapp bildirim kapatma özelliği ile bildirim sesini kapatabilirsiniz. Android ve iPhone cihazları için bildirim kapatmayı görsellerle açıkladık:

Whatsapp Bildirim Kapatma Özelliği

  • Whatsapp’ı açın ve sağ üst köşedeki üç noktaya tıklayın. Burada açılanlardan ‘’Ayarlar’’ seçeneğine tıklayın.
  • ‘’Bildirimler’’ butonuna tıklayın.
  • Ekranda üst kısımda bulunan ‘’Sohbet Sesleri’’ kısmının yanındaki kutucuğa tıklayarak pasif hale getirin. Böylelikle Whatsapp bildirim sesleri kapanacaktır.

Bildirim sesini kapattıktan sonra titreşimleri de kapatma imkanına sahipsiniz.

  • Whatsapp’ı açtıktan sonra ‘’Ayarlar’’ kısmına basın.
  • ‘’Bildirimler’’ kısmına dokunun.
  • Mesaj Bildirimleri yazan yerin altında yer alan ‘’Ses’’ butonuna tıklayın. Açılan kısımda ‘’YOK’’ butonuna tıklayın ve sağ üst köşedeki ‘’Kaydet’’ kısmına dokunun.

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2019, 22:18

YORUM EKLE