WhatsApp Desteğini Artık O Telefonlardan Çekecek!

Dünya çapında büyük bir kullanıcı kitlesine sahip olan Whatsapp yapmış olduğu son açıklamasında Desteğini Keseceği Telefon Modellerini Duyurdu. İşte o telefon modelleri...

WhatsApp Desteğini Artık O Telefonlardan Çekecek!

Whatsapp Desteğini Keseceği Telefon Modellerini Duyurdu

Sosyal Medya’nın en büyük parçalarından birini oluşturan Facebook kapsamında yer alan ve Dünya çapında çok geniş bir kullanıcı kitlesine sahip olan mesajlaşma platformu Whatsapp, çok kritik bir hamlede bulunuyor.

Yapılan açıklamalara göre Whatsapp belirlenen bazı telefon modellerinde desteklenmesini keseceğini duyurdu. Firma desteğini kesecek olduğu Android ve İOS telefon modellerini kamuoyu ile paylaştı.

Whatsapp uygulaması, Android 2.3.5 ve İOS 7’den daha önceki telefon sürümlerinde 2020 senesinin Şubat ayından itibaren kullanılamaz duruma gelecek.

Bu açıklama aşağıda sıralanmış olan iPhone telefonlarında 2020 senesi Şubat ayından itibaren uygulamanın çalışmayacağı anlamına gelmektedir.

  • iPhone
  • iPhone 3G
  • iPhone 3G S
  • iPhone 4
  • iPhone 4S

Ayrıca yapılan açıklama kapsamında tüm Windows Phone telefonlara verilen desteğin 2019 senesi sonu itibari ile sonlanacağı ifade edildi.

Hatırlanacağı gibi Whatsapp 2016 senesinde Nokia ve Blackberry telefonlarda kullanılamaz duruma getirilmişti.

Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2019, 09:56

YORUM EKLE

Popüler Haberler