Whatsapp, Whatscan uygulaması nedir? WhatsApp'tan eleştirilecek özellik!

Dünya’nın en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp için yeni gelişmeler söz konusu oldu. Whatsapp’dan Eleştiri Alacak Özellik! İşte Whatsapp’a yeni gelen özellik hakkındaki detaylar…

Whatsapp, Whatscan uygulaması nedir? WhatsApp'tan eleştirilecek özellik!

Whatsapp’dan Eleştiri Alacak Özellik!

Uzun zamandır Whatsapp’a gelmesi beklenen özellik halen gelemedi. Çoğu zaman yeni özellikleriyle konuşulan Whatsapp, bu sefer gelemeyen özelliği ile konuşuluyor. Karanlık mod üzerinde çalışılırken bir anda özelliğin kaldırılması dikkat çeken detaylardan biri oldu.

Uygulamaya yeni getirilen özelliklerden biri de Whatscan özelliği. Bu özellik ile başka birinin whatsapp hesabına giriş yapılabilmekteydi. Yalnızca Android üzerine kullanılabilen özellik yeni bir uygulamanın indirilmesi ile mümkün oluyor. Marketten indirildikten sonra QR kodun okutulması ile kullanılabilen özellik sayesinde diğer hesabın tüm mesajları görülebiliyor.

Ayrıca bu özellik ile birlikte diğer telefona giden bildirimleri de engelleyebiliyorsunuz.

Bu özelliğin kimi kullanıcıları sevindireceği aşikar ancak büyük bir bölümü de rahatsız edecektir. Zira dolandırıcılık faaliyetlerinin bu kadar fazla olduğu bir dönemde bu gibi bir uygulamanın kullanılabilir olması, insanların özel bilgilerinin çalınmasına sebebiyet verebilmektedir.

Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2019, 21:27

YORUM EKLE