WhatsApp'tan Grup Yöneticilerine Özel Güncelleme! Kullanıcılar Rahatlayacak

Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp'ta grup konuşmalarına özel bir güncelleme geldi. Bu güncelleme ile grup yazılmaları daha iyi yönetilebilecek.

WhatsApp'tan Grup Yöneticilerine Özel Güncelleme! Kullanıcılar Rahatlayacak

Bugün hayatımızın neredeyse her anında aktif olarak rol oynamaya başlayan anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, her geçen gün kendini geliştirmeye ve kullanıcılarına daha gelişmiş bir iletişim deneyimi yaşatmaya devam ediyor. Son aşamada grup mesajlaşmalarına özel geliştirmelerin üzerinde çalışan WhatsApp grubu, yeni güncelleme ile grup yöneticilerine daha iyi bir yönetim olanağı sunacak özellikleri WhatsApp'a ekledi.

GRUPTA YÖNETİCİ HAKİMİYETİ

Bir WhatsApp grubunda özellikle kalabalık gruplarda konuşmaların birbirine karışmasını engelleyecek özellik WhatsApp'ın Grup Ayarları bölümünden kullanılabilecek. Bu özellik ile yönetici eğer isterse katılımcıların mesaj yazmasını engelleyebilecek ve söz hakimiyetini alabilecek. Bu şekilde grupta bir mesajlaşma kirliliği oluşmadan kişilere anlık bildirim sağlanabilecek. Katılımcılar eğer isterlerse yöneticiye "Özel Mesaj Gönder" seçeneği ile yanıt verebilecek veya bildirim sağlayabilecek.

Bu özelliğin aktif hale gelmesi özellikle okullarda son dönemde yaygınlaşan öğretmen gruplarında ve çeşitli online iş gruplarında kullanışlı olacak gibi görünüyor. Özellikten faydalanmak için öncelikle bir grupta yönetici olmanız gerekiyor. Yöneticisi olduğunuz grubun Grup Bilgisi sekmesine giderek "Grup Ayarları" bölümünden ilgili özellikleri aktifleştirebilmeniz mümkündür.

Güncelleme Tarihi: 19 Eylül 2018, 14:37

YORUM EKLE