Xiaomi Basına Yeni Canavarını Sundu

Çinli akıllı telefon üreticisi Xiaomi Redmi Note 6 Pro’yu basına duyurdu. Dev firmanın yeni amiral gemisi basına tanıtılınca, firma yeni bir akıllı telefon almak isteyenler için ilk müjdeyi vermiş oldu.

Xiaomi Basına Yeni Canavarını Sundu

Ürettiği akıllı telefonlarla devrim yapmayı başaran Xiaomi, yeni amiral gemisiyle ilgiyi üzerine toplamayı başardı. Çift ön ve arka kameraya sahip olacak Redmi Note 6 Pro, yapay zeka ile diğer akıllı cihazlara fark atacak. Cihazın hem arka hem de ön kamerasında yapay zeka desteği olacak ve böylelikle fotoğraflar olduğundan daha iyi görünebilecek.

Yeni cihazla birlikte bir diğer dikkat çeken nokta ise Al Yüz Tanıma özelliği oluyor. Yeni yüz tanıma özelliğiyle kilit ekranı daha hızlı açılıyor ve yaşanan birtakım aksaklıklar ortadan kaldırılıyor. Teknik özellikler olarak ise bir önceki cihaz olan Note 5 Pro ile pek bir farklılık görülmediği söylenebilir.

Teknik Özellikleri de Basına Açıklandı

Redmi Note 6 Pro, Full HD 2280x1080 piksel ekran ve 1.8GHz Snapdragon 636 işlemciye sahip. 12 MP arka kamera ve 5 MP ikinci arka kamera; 20 MP ön kamera ve 2 MP ikinci kamera mevcut. 4000 mAh bataryasıyla uzun süreli kullanıma müsait yeni amiral gemisi, parmak izi okuyucuya da sahip.

Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2018, 20:47

YORUM EKLE

Popüler Haberler