Xiaomi İngiltere Pazarına Açılıyor

Çinli akıllı telefon üreticisi Birleşik Krallık’ta yeni bir pazara açılıyor. Dünya devi firmalarına kafa tutan firma, Kasım ayından itibaren İngiltere’de satışlara başlayacak.

Xiaomi İngiltere Pazarına Açılıyor

Son yıllarda ürettiği amiral gemileriyle dünya pazarına girme özgüvenini kendinde bulan Xiaomi, İngiltere pazarında faaliyet gösterecek. Xiaomi Çin ve Hindistan’ta çok büyük bir ilgi gördü ve ürettiği amiral gemileriyle dünyanın dört bir yanına satış yapmayı başardı. 8 Kasım günü Londra’da düzenlenecek etkinlikle birlikte Xiaomi, akıllı telefonların yanı sıra ev ürünlerini de tanıtacak. Görücüye sunulacak pek çok ürün intenet sitesi üzerinden satılacak ve İngiliz halkının kullanımına sunulacak.

Firma aynı zamanda deneyim mağazaları kurarak İngiliz halkının nabzını tutacak ve pazarı güçlendirecek. Firma için belki de bir hayal olan Avrupa pazarı artık gerçek oluyor.

İngiltere’den Sonra Hedef ABD Pazarı

Firmanın satış yapmayı hedeflediği ülkeler arasında ABD’de yer alıyor. Atılan iddiaya göre Xiaomi’nin gelecek yıl ABD’de satış yapmaya hazırlandığı belirtilmekte. Ancak ABD-Çin ilişkilerinin bir ticaret savaşına dönüşmesi bu iddiaları çürütüyor. Nitekim firmanın ABD pazarına açılıp açılmaması, Avrupa ülkelerinde yapacağı satış başarılarına bağlı olduğu konuşuluyor.

Xiaomi’nin Birleşik Krallık’ta hangi akıllı telefonları satışa sunup sunmayacağı henüz bilinmiyor. Mi Mix 3 ve Mi 8 Pro’nun satılacağı konuşulsa da firmadan henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2018, 15:00

YORUM EKLE