Xiaomi Mi 9 Tasarımı İçin Çalışmalar Sürüyor! Beklenti Büyük

Xiaomi Mi 9 tasarımının Mi 6 tasarımcısı tarafından yapılmakta olduğu duyuruldu. Açıklamayı firmanın ürün direktörü Wang Teng Thomas yaptı. İşte detaylar...

Xiaomi Mi 9 Tasarımı İçin Çalışmalar Sürüyor! Beklenti Büyük

Son yıllarda izlediği stratejik hamlelerle akıllı telefon piyasasında teknoloji devleri arasına girmeyi başaran Xiaomi, tasarım konusunda büyük yenilikler getirmiştir. Daha önce piyasaya sürdüğü akıllı telefonlarla tasarım konusunda öne çıkmayı başaran firma, kendine özgü tasarımlarıyla dikkatleri üzerine çekiyor.

Edinilen bilgiye göre Xiaomi, yeni amiral gemisi Mi 9'un tasarımı için epey bir mesai harcıyor. Mi 8 modelinde tercih ettiği konseptten daha farklı bir yol izlemeyi planladığı öğrenilen firmanın 2019'da büyük bir sürprize imza atabileceği iddia ediliyor.

Mi 9'un Tasarımı Bizim İçin Daha Önemli

Xiaomi Ürün Direktörü Wang Teng Thomas, Xiaomi Mi 9'un tasarım konseptinin daha önemli olduğunu söyledi. Yeni modelin tasarımının Mi 6 tasarımcısı tarafından yapıldığını kaydeden Thomas, bunun için çalışmalar yürütüldüğünü aktardı.

Xiaomi Mi 6 ise firmanın şuana kadar üretmiş olduğu en iyi tasarıma sahip cihazı olarak görülüyor. Teknoloji uzmanları bu stratejik hamlenin başarılı olmasını kuvvetle muhtemel olarak görüyor.

Xiaomi Mi 9 Teknik Özellikleri

Henüz tanıtılmamış olmasına karşın Mi 9 modelinin teknik özelliklerinin sızdırıldığı öne sürülmüştü. İddialara göre Mi 9 48 MP ana kameralı 3 arka kamera ile ve ekrana gömülü parmak izi okuyucu ile gelecek. Ekranda su damlası görünümünde küçük bir çentik yer alacak ve cihazda Snapdragon 855 işlemci kullanılacak. Hızlı şarj özelliğinin bulunacağı öne sürülen cihazın Barselona'da düzenlenecek MWC 2019 etkinliğinde tanıtılması bekleniyor. 

Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2019, 01:11

YORUM EKLE