Xiaomi reklam kaldırma ve MIUI reklam kaldırma işlemi nasıl yapılır?

Düşük fiyat ile birlikte yüksek performans telefonlarıyla kullanıcıların yoğun iigi gösterdiği Xiaomi akıllı telefonlar da sıklıkla karşılaştığı reklamlar sorun haline gelmeye başladı. Peki Xiaomi reklam kaldırma ve MIUI reklam kaldırma işlemi nasıl yapılır? Reklamları kaldırmak mümkün mü?

Xiaomi reklam kaldırma ve MIUI reklam kaldırma işlemi nasıl yapılır?

Xiaomi şirketinin fiyat/performans dengesini sağlayabilmek için sıkça kullandığı reklamlar kullanıcılar tarafından bazen çekilmez bir hal alıyor. Kullanıcıların günlük kullanımda sık sık karşısına çıkan reklamlar, kullanıcılar tarafından da sürekli şikayet ediliyor.

Bu konu hakkında bir açıklama yapan şirket yetkilileri, kullanıcıları sevindirecek bir müjde verdi. Şirket yaptığı açıklama ile birlikte arayüz içindeki reklamlarda önemli düzenlemeler yapılacağını belirterek MIUI içindeki reklamların sayısı belirgin bir şekilde azaltılacağını ve kullanıcı deneyimi arttırılmaya çalışılacağını belirtti.

Bu arada reklamlar manuel yoldan da kaldırabilirsiniz. Kısa bir uğraşla bu reklamları sistemden uzaklaştırmanız mümkün. Bunun için yapmenız gereken Mi Dosya Yöneticisi'ni açtıktan sonra sol üst köşedeki Ayarlar > Hakkında yolunu izlemek.. Öneriler sekmesindeki seçeneğin de ayrıca kapalı olması gerekiyor.

Reklam tanımlayıcısını kapatmak için ise önce Ayarlar'a giriş yapın. Sonrasında sırayla Ek Ayarlar, Gizlilik, Reklam Servisleri sekmelerine girin. Ardından Reklam tanımlayıcı kullan seçeneğini kapatmanız yeterli.

MIUI Güvenlik Uygulaması reklam kaldırma işlemi için ise önce Mi Güvenlik Uygulaması'nı açın. Sonra Ayarlar'a girin ve 'Tavsiyeleri al' seçeneğini kapalı hale getirin.

MIUI Temizleyici uygulaması reklam kaldırmak için de önce ‘Mi Güvenlik Uygulaması‘na giriş yapın. Ayarlar sekmesine giriş yapın. Temizleyici sekmesine giriş yapıp ‘Tavsiyeleri al‘ seçeneğini kapalı hale getirin.

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2019, 20:13

YORUM EKLE

Popüler Haberler