Xiaomi Telefonların Bilinmeyen Özellikleri ve Gizli Kodları

Her akıllı telefonda olduğu gibi Xiaomi’nin ürettiği telefonların da bilinmeyen yönleri ve gizli kodları var. Bu gizli özellikler ve kodlar sayesinde bazı işlemleri daha hızlı yapabilir ve telefona ait bilgilere ulaşabilirsiniz.

Xiaomi Telefonların Bilinmeyen Özellikleri ve Gizli Kodları

Son zamanlarda Xiaomi markalı akıllı telefonların kullanıcı sayısı ve firmanın telefonlarına olan ilgi oldukça arttı. Fiyat performans açısından oldukça avantajlı olan bu firma, kendisine eşdeğer telefonlardan bazı yönler bakımından oldukça önde.

Bu telefonları özelleştiren bir diğer konu kendi işletim sistemini kullanıyor olması. Kendi işletim sisteminin kullanılması telefonun kendine has bazı özelliklerinin olmasına olanak sağlıyor. Her telefonda olduğu gibi Xiaomi’nin ürettiği cihazlarında bilinmeyen bazı yönleri ve gizli kodları var.   

Xiaomi Telefonların Bilinmeyen Özellikleri ve Gizli Kodları

-*#*#64663#*#* Engineering Mode (Geliştirici Modu) açılır ve telefonun bütün donanımını ve özelliklerini burada görebilirsiniz.

-*#*#4636 #*#* Bu kodu kullanarak telefon ile ilgili detaylı bilgileri elde edebilirsiniz. Ancak bunu yapmak için ayarlar bölümünden telefon hakkında kısmındaki dahili hafıza kısmına 4 defa basmanız gerekiyor.

-#06# yazarak IMEI numarasını kontrol edebilirsiniz.

Xiaomi cihazların bilinmeyen yönleri:

-Ses kısma ve son uygulamalar tuşuna basarak ekran görüntüsü alabilirsiniz.

-Üç parmak şeklinde yukarıdan aşağıya kaydırırsanız da ekran görüntüsü fotoğraflanır.

-Selfie kamerası açıkken parmak izi sensörüne dokunarak çekim yapabilirsiniz.

-SMS olarak gelen mesaja çift tıklarsanız tam ekran olur.

-Fotoğraflara bakarken ekran yukarı çekilirse seçenekler çıkar.

-Mesajlar bölümüne girin ve aşağı doğru birbirini takip eden üç adımda kaydırın. Yeni açılan mesaj kutusu gizli mesaj kutusudur. Sadece bildiğiniz kişilerin mesajı buraya gelir ve sizden başkası erişemez.

-Arama ekranından telefon görüşmelerinin ses kaydını alabilirsiniz.

-Galerideyken albümler bölümünde aşağı kaydırma hareketi yaparsanız gizli albüm oluşturabilirsiniz. Bunun yanı sıra dosya yönetimi işleminde de bunu uygulayabilirsiniz.

-RAM boşaltma sırasında x işaretinin üstüne basılı tutarsanız uygulamalar kısmına geçiş yapılır.

-Kilit ekranında ortadaki tuşa basılı tutarsanız fener açılır.

Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2019, 17:35

YORUM EKLE

Popüler Haberler