Xiaomi Yeni Amiral Gemisi iPhone 8'den Önce Tanıtılacak

Asya uyruklu teknoloji devi Xiaomi, mainstream telefon firmalarıyla arasındaki tüm sınırları kaldırmaya hazırlanıyor. Firma çift kameralı yeni amiral gemisi modelini tanıtacak.

Xiaomi Yeni Amiral Gemisi iPhone 8'den Önce Tanıtılacak

Akıllı saatleri ve akıllı telefonları ile Asya kökenli altenatif akıllı telefon üreticisi olan Xiaomi'nin yeni hamlesi ile anaakım telefon üreticileri ile arasındaki farkı tamamen kapatacak gibi görünüyor. Apple ve Samsung gibi devlerin rekabetinde kendisine yer bulmak için telefonlarında yenilikçiliği daime ön planda tutan Xiaomi, yakın tarihte bir yeni modelini piyasaya çıkaracak ve bu tarihten önce de yeni amiral gemisi serisini tanıtacak. Serinin ilk izlenimini ortaya koyacak olan lansman yakında gerçekleşecek.

APPLE'A TAŞ ÇIKARMAYA GELİYOR

Apple, her yıl tanıttığı yeni iPhone modeli ile artık geleneksel bir akım başlatmış durumda. Her yıl Sonbahar'ın ilk aylarında teknoloji tutkuluları için tanıtımı gerçekleştirilen iPhone serisinin yeni telefonu için geri sayım Eylül ayının başlangıcı ile başladı. Ancak Xiaomi, Apple'a taş çıkarmak üzere yeni amiral gemisi serisinin tanıtımı için elini hızlı tutacak. Firma çift kameralı üst segment akıllı telefon serisinin tanıtımıyla, iPhone 8'in lansmanından önce kullanıcılarının soluğunu kesmeye hazırlanıyor. 

Xiaomi'nin geniş bir kullanıcı portföyü bulunan Mi serisinden Mix 2'nin 11 Eylül'de tanıtılacağı resmi olarak duyurulmuştu. Bu duyurunun ardından ise firmadan şaşırtıcı bir haber geldi. Çin kökenli firma 5 Eylül'de yapacağı yeni tanıtım ile "çift kameralı amiral gemi serisi" sloganına yakışır bir tanıtım yapacak. Yeni seride yer alacak telefon ile ilgili söylentiler ise şimdiden gündemde konuşulmaya başlandı.

Teknoloji meraklıların yaptıkları paylaşımlara ve sızdırılmaya çalışılan bilgilere göre serinin adı Mi A1 olarak başlayacak. Cihazların taşıdıkları özellik ile Mi 5X ile benzer segmentte yer alacağı düşünülen telefon, Mi Mix 2 gibi çerçevesiz ekrana sahip olacak. Eğer cihaz Mi 5X grubunun yerini dolduracak niteliklere sahipse, bu yönden cihazların hem performans olarak oldukça yüksek hem de fiyat açısından daha uygun seçeneklerle satışa sunulacak demektir. Bu durumda cihazın Türkiye'de de geniş bir kullanıcı potansiyeli yakalamasına olası gözüyle bakılıyor.

Güncelleme Tarihi: 28 Haziran 2018, 12:59

YORUM EKLE