Xiaomi'nin Yeni Tanıtacağı Model Xiaomi Mi 9 Görüntüleri ve Özellikleri Sızdırıldı!

Xiaomi bazı ürünlerin tanıtım tarihlerini açıklamıştı. Xiaomi 20 Şubat 2019 tarihinde tanıtımını yapacağını açıkladığı amiral gemisi telefonlarından olan Xiaom Mi 9’un görüntüleri ve özellikleri sızdırıldı.

Xiaomi'nin Yeni Tanıtacağı Model Xiaomi Mi 9 Görüntüleri ve Özellikleri Sızdırıldı!

Xiaomi Mi 9 modelini ilerleyen günlerde tanıtacak. Ürünün tanıtım tarihine az bir süre kala görüntüleri sızdırıldı. Sızdırılan görüntülerde telefonun hem ön tarafı hem de kapak kısmı gözüküyor.

Şirket Mi 8 modelinde farklı çentik ebatlarına başvurdu. Fakat Mi 9 ise su damlası çentiği tasarımında sunulacak. Telefonun yan kısımlarında fazla bir değişiklik yok. Fakat alt çerçevesi Mi 8’den biraz daha ince şekilde olacak.

Görüntüleri sızdıran kaynağa göre Mi 9 6.4 inçlik bir AMOLED ekranla ve Gorilla Glass 5 koruma ile geliyor. Xiaomi Mi 9’un görüntülerde de görüldüğü gibi arka kamerası üçlü şekilde kurulmuş.

Sensörler telefonun sol tarafına koyulmuş ve tek bir yuvaya sabitlenmiş. Telefonun arka kamerası LED bir flaş ile desteklenmiş. Arka kamerada 48MP sensör, 12MP ikincil sensör ve Tof kamera bulunmakta.

Gelen görüntüler Mi 9’un mavi ve siyah renk seçeneklerini gösteriyor. Parmak izi tarayıcısı yok, fakat ekranın altına bir adet koyulmuş.

Görüntüler telefonun ekranı net değilken çekildiği için ekran içi parmak izi sensörü gözükmüyor.

Xiaomi Mi 9’un sağ tarafında bir ses kontrol tuşu ve güç düğmesi mevcut. Mi 8 ile karşılaştırıldığında sol kısıma yeni bir düğme eklenmiş. Gelen haberlere göre sol tarafta yer alan tuş Al asistanı çağırmak için koyulmuş.

Güncelleme Tarihi: 19 Şubat 2019, 14:33

YORUM EKLE

Popüler Haberler