Yeni Nesil Akıllı Telefonlarda Uygulanacak O Teknoloji Açıklandı

Akıllı telefon kullanıcılarının en çok mağdur olduğu durum olan şarj problemi, uygulanacak yeni teknolojiyle birlikte çözülecek. Yeni yöntemle birlikte artık pillerin 3 kat daha uzun ömürlü olacağı açıklandı;

Yeni Nesil Akıllı Telefonlarda Uygulanacak O Teknoloji Açıklandı

Günümüzde akıllı telefonların şarj problemi, akıllı telefon kullanıcılarının canını bir hayli sıkabilmekte. Oldukça yüksek ücretlerle satın alınan üst düzey amiral gemileri bile maksimum 1.5 günlük pil ömrüne sahip. Bu durum kişiyi prizlere muhtaç duruma getirmek ve zaman zaman önemli işlerle meşgul olarak priz bulamayan kişiler de ciddi sıkıntılar yaşayabilmekteler. Ancak bu durum üzerinde önemli çalışmalar gerçekleştiren 94 yaşındaki John Godenough, yeni bir pil teknolojisinin geliştirildiğini duyurdu. Akıllı telefonlarda hali hazırda kullanılmakta olan lityum iyon bataryanın mucidi olan bu isim çok büyük bir başarıya imza atacak gibi görünüyor.

Yeni Teknoloji Akıllı Telefonların Ömürlerini Uzatacak

Günümüzde akıllı telefon kullanıcılarının ciddi anlamda sorun ettiği şarj problemi John Godenough tarafından icat edilen yeni teknolojiyle çözüme kavuşturulacak. Amerika Birleşik Devletleri tarafından konu ile ilgili yapılan açıklamalarda, geliştirilen bu teknoloji ile birlikte artık akıllı telefonların 3 kat daha fazla uzun ömürlü olacağı yer aldı.

Kısa Süre İçerisinde Bu Teknolojiyle Buluşamayacağız

94 yaşındaki mucit tarafından geliştirilen bu yeni buluşun kısa süre içerisinde teknoloji severlerle buluşamayacağı belirtildi. Bundan dolayı da daha uzun süreli kullanıma sahip olmak isteyen ve cihazını hızlı bir şekilde şarj etmek isteyenlerin, bu kullanım gelene kadar hızlı şarj özelliği mevcut olan akıllı cihazları kullanmasının en mantıklı çözüm yöntemi olduğu belirtildi.

Aynı zamanda uzun süreli akıllı cihaz kullanıma sahip olmak isteyenlerimizin en yüksek pil kapasitesine sahip olan teknolojik aygıtları tercih edebileceği de aktarıldı. Bununla birlikte uzun ömürlü olan taşınabilir şarj cihazlarıyla cihazların kullanım süresinin artırılabileceği de teknoloji severlerin tercih edebileceği seçenekler arasında yerini almakta. Aynı zamanda cihazın şarjının yüzde 1’e indiği zaman şarja takılması gerektiği ve şarjın yüzde yüz olduğu zaman da cihazın şarjdan çekilmesiyle, cihazın kullanım ömrünün artabileceği belirtildi.

Bu Cihazların da Fiyatı Biraz Tuzlu Olabilir

Günlerce akıllı telefonunu şarja takmadan kullanmak isteyen teknoloji severlerimizin ceplerinin biraz daha fazla yanabileceği de su götürmez bir gerçek olarak yer almakta. Özellikle de piyasaya sürülen üst düzey amiral gemilerinin pek çoğu hızlı şarj özelliğiyle piyasalarda yerini yüksek fiyatlardan almakta.

Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2017, 23:27

YORUM EKLE