Yeni Özelliği ile Ücretli WhatsApp Hesapları Geliyor!

Dünyanın en popüler ve en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp'ta kurumsal hesaplara özel olarak ücretli ekstra olanaklar sağlanacak.

Yeni Özelliği ile Ücretli WhatsApp Hesapları Geliyor!

WhatsApp, hayatımıza ilk girdiği günden bu yana iletişim konusunda sağladığı avantajlar ile dünya çapında kısa süre içerisinde milyarlarca indirilmeye sahip olduç Geliştiricilerinin daha sonra haklarını Facebook'a devrettiği WhatsApp, bu süreçte çok büyük gelişimlerde gösterdi. Başta sesli konuşma, görüntülü konuşma, mavi tik gibi temel iletişim araçlarını kullanıma sunan WhatsApp şimdi de kurumsal WhatsApp hesaplara özel olarak Business hesap seçeneği sunacak.

EKSTRA ÖZELLİKLERİ OLACAK

WhatsApp'ın Business hesaplarına hangi ekstra özelliklerin tanımlanacağı henüz bilinmiyor ama genel olarak bu imkanların ücretli olarak kullanıma sunulacağı bilgisi intenette yer aldı. Bugün dünya çapında müşterileri ile iletişim kanalı olarak WhatsApp'ı kullanan binlerce firma için çok özel nitelikleri olacağı bilinen WhatsApp Business hesaplar ayrıca mesajlaşma ekranında yanında Yeşil Rozet ile Resmi Hesap özelliğini gösterecek. Bu sayede de müşteriler firma ile iletişim kurarken gerçekten resmi olarak kurum ile temas kurduğunun bilincinde olacak.

BANKALAR, HAVAYOLLARI, E-TİCARET SİTELERİ

Müşteri temsilciliklerinin WhatsApp kanalından ulaşılabilir olacağı, Business Hesaplar, e-ticaret siteleri, havayolu şirketleri ve bankalar gibi büyük kurumlar için kullanıma sunulacak. Şimdilik halen test süreci devam eden Business hesaplar, kullanıma ücretli olarak sunulduktan sonra, ilgili müşteriler, kurumlar ile çok daha hızlı ve kısa yoldan temas kurabilecek. 

WHATSAPP HAKKINDA

2012 yılında akıllı telefonlar aracılığı ile hayatımıza hızlı bir giriş yapan WhatsApp, kısa sürede geniş bir kullanıcı kitlesine ulaştıktan sonra 2014 yılında Facebook tarafından satın alındı. Facebook geliştiricileri WhatsApp üzerinde uzun soluklu çalışmalar gerçekleştirerek bugünkü haline getirdi. Görüntülü konuşma özelliği dahil olmak üzere tüm güncel iletişim kanallarının kullanımını ücretsiz olarak sunan WhatsApp, bugün değeri en fazla olan mobil uygulamalar arasında yer almaktadır. Facebook şimdi de Business Hesap özelliği getirmeye hazırlanıyor.

Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2018, 13:00

YORUM EKLE